Rizikingas žaidimas prieš lustų gamintojus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-06-02 13:57 Komentarai: (0)
Puslaidininkių bendrovių akcijų atžvilgiu trumpąsias pozicijas užimantys prekiautojai to nesitikėjo. Iki šiol šios pozicijos jiems jau atnešė didžiulius nuostolius.

Jų planus sugriovė dirbtinis intelektas. Staigus susidomėjimo šia sritimi padidėjimas gerokai išpūtė kai kurių šios pramonės įmonių akcijų kainas.

Remiantis analitikos įmonės S3 Partners duomenimis, prieš puslaidininkių bendroves žaidžiantys investuotojai šiais metais jau prarado daugiau nei 18 mlrd. dolerių. Tai reiškia, kad iš kiekvieno į šį žaidimą investuoto dolerio išgaravo 92 procentai vertės.

Tai nenuostabu, nes Filadelfijos vertybinių popierių biržos šiais metais apskaičiuotas šios pramonės indeksas jau paaugo net 39 procentais.

Investuotojai, kurie šortino vien tik Nvidia akcijas, prarado 8,6 mlrd. dolerių, o jų kaina pakilo 170 procentų. Šis įspūdingas ralis taip pat paskatino daugelį investuotojų uždaryti savo trumpąsias pozicijas, t.y. per pastarąjį mėnesį atpirkti Nvidia akcijas.

Tas pats pasakytina ir apie Texas Instruments, ON Semiconductor ir Microchip Technology akcijas.

Kitą vertus, patirti popieriniai nuostoliai neatbaido tolesnių lažybų dėl puslaidininkių gamintojų akcijų kainų mažėjimo. Per pastarąsias 30 dienų prekybininkai savo trumpąsias pozicijas padidino už 1,4 mlrd. dolerių, pažymi Bloomberg.
 
Dar nėra komentarų