J.Rogers ruošiasi didžiausiai savo gyvenimo „meškų rinkai”

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-30 16:42 Komentarai: (0)
Garsusis Quantum Fund įkūrėjas Jim Rogers ir toliau laukia didžiausios savo gyvenimo „meškų rinkos“ bei toliau rekomenduoja investuoti į žaliavas, praneša Business Insider.

Aštuoniasdešimtmetis investuotojas jau seniai numatė krizę dėl gerokai išaugusios pasaulinės skolos. Tai jis patvirtino neseniai duotame interviu.

„Kita meškų rinka bus blogiausia mano gyvenime, nes skolos per pastaruosius keturioliką metų išaugo kvapą gniaužiančia suma“ – sakė Jim Rogers.

Tarptautinių Finansų institutas gegužės viduryje paskelbė, kad dėl prisitaikymo prie sparčiai augančių palūkanų normų krizės pasaulinė skola priartėjo prie rekordinio lygio. Tik pirmąjį ketvirtį ji išaugo 8,3 trilijono dolerių ir sudarė 305 trilijonus dolerių. Dabar ji yra 45 trilijonais dolerių didesnė nei buvo prieš COVID-19 pandemiją. Ekspertai tikisi tolesnio jos augimo.

Jim Rogers laukia tolesnio palūkanų normų visame pasaulyje didėjimo. Kartu jis pripažino nežinantis, kokio aukščio jos turėtų būti, kad infliacija efektyviai mažėtų.

„Pasaulis dar niekada nepatyrė tiek skolų, išlaidų ir pinigų spausdinimo, kiek per pastaruosius kelerius metus. Todėl norint išspręsti šią problemą šį kartą turės įvykti kažkas labai niokojančio“ – sakė jis.

Jim Rogers mano, kad didelės infliacijos laikotarpiu geriausia turėti realių aktyvų, t.y. prekių - žaliavų. Jis pabrėžė, kad jos vis dar yra pigiausios.

Kalbėdamas apie naujausius įvykius JAV, kur po Baltųjų rūmų ir Atstovų rūmų pirmininko respublikonų susitarimo vis dar laukiama balsavimo dėl valstybės skolos limito padidinimo, Rogers pažymėjo, kad „visada reikia nerimauti dėl Vašingtono“. Jo nuomone, politikai neįsivaizduoja, ką daro, ką kasdien įrodo. Investuotojas įžvelgia ir JAV dolerio pozicijos silpnėjimo problemą.

„Daugelis šalių pradeda ieškoti alternatyvų JAV doleriui, iš dalies dėl šios baisios skolos problemos. Kasdien apsidairau, nes žinau, kad per ateinančius dvejus ar trejus metus valiutų rinkoje atsitiks kažkas blogo“ – sakė Jim Rogers.

Jis pažymėjo, kad problemų kils visose rinkose. Todėl Jim Rogers pataria praplėsti žinias apie grynuosius pinigus ir uždirbimą iš kritimų, kas leis išgyventi.
 
Dar nėra komentarų