Borussia pralaimėjo čempionatą - akcijų kaina krito trečdaliu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-29 15:55 Komentarai: (0)
Dortmundo Borussia akcijų kaina biržoje smuko beveik trečdaliu po to, kai klubas paskutinę minutę pralaimėjo Vokietijos čempionatą.

Borussia Dortmund GmbH rinkos vertė krito labiausiai istorijoje po to, kai klubas prarado Bundeslygos titulą, o ilgametė čempionė Miuncheno Bayern juos aplenkė ir užėmė aukščiausią vietą paskutiniame savaitgalio rungtynių etape. Dortmundo akcijos pirmadienį Frankfurte nukrito net 32 ​​procentais, o tai yra didžiausias nuosmukis nuo debiuto 2000 metų lapkritį.

Didžiausiam varžovui Miuncheno Bayern prieš savaitę pralaimėjus namų rungtynes ​​prieš RB Leipzig, Borussia šeštadienį turėjo viską savo rankose, kad po vienuolikos metų pertraukos vėl taptų Vokietijos čempione. Investuotojai jau šventė – per savaitę akcijos pabrango net 32 procentais. Jų kaina pasiekė aukščiausią lygį (5,93 euro) nuo 2021 metų rudens.

Dortmundas šeštadienį pradėjo Vokietijos aukščiausiojo lygio futbolo lygos viršūnėje ir jam tereikėjo namuose nugalėti Mainz, kad užsitikrintų pirmąjį lygos titulą nuo 2011–2012 metų sezono. Tačiau jam pavyko tik sužaisti lygiosiomis 2:2, o štai Bayern sezono kulminacijoje paskutinę minutę pelnė pergalingą įvartį Kelne.

Aikštėje „pažeminta“ Borussia turės susitaikyti su mažesnėmis pajamomis. Staigus klubo ateities finansinės prognozės pasikeitimas matyti iš jo akcijų rinkos vertinimo. Tiesa, po pietų biržoje šio futbolo klubo akcijos jau pigo kiek mažiau, t.y. kiek daugiau nei ketvirtadaliu.