Verslo ir rinkų naujienos » Dujos jau atpigo beveik septyniasdešimt procentų


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-05-26 17:56.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=36084


Gamtinės dujos mūsų žemyne toliau pinga ir jų kaina krenta jau net aštuntą savaitę iš eilės, o tai ilgiausia tokia serija nuo 2007 metų.

Artėjant vakarui dujos Amsterdamo biržoje pigo net virš šešių procentų iki vos 23.88 eurų už megavatvalandę. Tai mažiausia kaina per pastaruosius dvejus metus.

Vien šią savaitę šis energijos išteklius Europoje atpigo net dvidešimt vienu procentu, per pastarąjį vieno mėnesio laikotarpį - trisdešimt devyniais procentais, o nuo metų pradžios - net beveik septyniasdešimt procentų.

Dujų kaina krenta dėl gausaus SGD tiekimo, sumažėjusio vartojimo, švelnių oro sąlygų, didesnės atsinaujinančios energijos gamybos ir mažos paklausos iš Azijos.

Be to, Europos ekonomika rodo silpnumo požymius, Vokietijai 2023 metų pirmąjį ketvirtį išgyvenant nuosmukį, o tai kelia tolesnį susirūpinimą dėl galimo gamtinių dujų paklausos mažėjimo. Šiuo metu dujų poreikis Europoje yra mažas, nes žiemos šildymo sezonas baigėsi, vasaros paklausa dar neprasidėjo, o dujų suvartojimas pramonėje išlieka nedidelis.

Nepaisant dabartinio spaudimo mažėti dėl silpnos paklausos ir didelės pasiūlos, yra tikimybė, kad nenormalios karščio bangos, sausros sąlygomis vasara ir atsinaujinanti SGD paklausa Azijoje gali paskatinti kainų padidėjimą.