Verslo ir rinkų naujienos » Dujų kaina nukrito iki prieš beveik dvejus metus buvusio lygio


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-05-19 16:37.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=36050


Dujų kaina Europoje pirmą kartą nuo 2021 metų birželio, t.y. per paskutinius beveik dvejus metus, nukrito žemiau 30 eurų už megavatvalandę (MWh).

Šiltesni orai ir sėkmingas Europos alternatyvų Rusijos iškastiniam kurui tiekimas iš esmės mažina spaudimą energijos kainoms visame žemyne.

Šiandien vienu metu dujų kaina Senajame žemyne buvo nukritusi iki 29,8 eurų už megavatvalandę, tiesa, po to atsitiesė ir artėjant vakarui jos brangsta dviem procentais iki 30,4 eurų už megavatvalandę.

Šis kritimas žymi dar vieną Europos dujų kainų etapą po to, kai šių metų kovą kainos nukrito žemiau 40 eurų už MWh. Tai yra mažiau nei prieš tai, kai Rusija 2022 metų vasarį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

„Bendras gamtinių dujų suvartojimo lygis ir toliau mažėja. Europos energetikos krizė iš tiesų buvo nutraukta dėl unikalaus ES prisitaikymo po Rusijos invazijos į Ukrainą“ – sakė finansinių paslaugų analitikas Bjarne Spieldrop.

Dar praėjusių metų rugpjūtį mūsų žemyne dujų kainos siekė net 345 eurus už megavatvalandę, nes buvo nerimaujama dėl Europos galimybių įsigyti alternatyvų Rusijos energijai prieš prasidedant žiemai, todėl kainos visoje ES išaugo.

Dujos mūsų žemyne pinga jau net septintą savaitę iš eilės. Vien per šią savaitę jų kaina krito virš septynių procentų, nuo metų pradžios - virš šešiasdešimt procentų, o per pastaruosius vienerius metus dujos atpigo dviem trečdaliais.