Verslo ir rinkų naujienos » PIMCO dėl Credit Suisse obligacijų jau prarado 340 mln. dolerių


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-03-22 13:29.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=35809


UBS grupei perėmus Credit Suisse Group ir dėl šio sandorio sumažėjus skolai dėl AT1 klasės obligacijų, didžiausias pasaulyje PIMCO obligacijų fondas dėl Credit Suisse skolos vertybinių popierių prarado apie 340 mln. dolerių, teigia Reuters šaltiniai.

Šveicarijos valdžia sekmadienį nusprendė panaikinti maždaug 17 mlrd. dolerių vertės Credit Suisse papildomos 1 pakopos (AT1) skolos pagal sandorį, pagal kurį akcininkai gavo 3,23 mlrd. dolerių. Akcininkai paprastai yra žemiau už obligacijų savininkus pagal tai, kam bus sumokėta bankui ar įmonei žlugus.

Credit Suisse papildomos 1 pakopos (AT1) obligacijos PIMCO investiciniuose fonduose penktadienį buvo vertos apie 340 mln. dolerių, sakė su šiuo klausimu susipažinęs šaltinis.

PIMCO turimų Credit Suisse obligacijų, neįskaitant AT1 skolos, vertė viršija 4 milijardus JAV dolerių, sakė anonimiškumo pageidavęs šaltinis.

AT1 vertybinių popierių nuostolius kompensavo PIMCO turimų kitų Šveicarijos skolintojo išleistų obligacijų prieaugis, kurių vertė išaugo po gelbėjimo susijungimo su UBS, sakė šaltinis.

AT1 yra neapibrėžtosios konvertuojamos skolos rūšis, kuri sudaro dalį kapitalo rezervų, kuriuos reguliavimo institucijos reikalauja, kad bankai galėtų apsisaugoti rinkos suirutės metu.

JAV įsikūrusi Pacific Investment Management Co (PIMCO) valdo daugiau nei 1,7 trilijono dolerių turtą.