Europos bankų akcijų išpardavimas, Credit Suisse akcijų kaina žemiausiai istorijoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-03-13 13:30 Komentarai: (0)
Pirmadienio rytą tęsėsi Europos bankų akcijų išpardavimas. Investuotojų nuogąstavimų nenumalšino nei JAV valdžios veiksmai, nei pasikeitę rinkos lūkesčiai dėl palūkanų normų didinimo tempo Amerikoje.

Penktadienį didžiausių Europos bankų indeksas smuko beveik 4 procentais. Pirmadienį nuosmukių mastas buvo dar didesnis.

Po aštuonis procentus krito Credit Suisse ir Commerzbank rinkos vertė, Deutsche Bank akcijos pigo penkiais procentais, BNP Paribas - 4 procentais, o HSBC - trimis procentais. Vėliau nuolaidos mastai pagilėjo, kai kurių bankų kotiruotės buvo sustabdytos.

Ypač verta dėmesio Šveicarijos banko būklė. Credit Suisse akcija šiuo metu prekiaujama po mažiau nei 2,3 frankus, t.y. 67 procentais žemiau nei praėjusiais metais ir tai yra visų laikų žemiausias lygis. Praėjusią savaitę banko valdžia pranešė atidėjusi metinės finansinės ataskaitos paskelbimą.

Investuotojų nuotaikų nenuramino ir JAV valdžios įsikišimas dėl Silicio slėnio banko. Sekmadienį buvo pranešta, kad visi SVB indėlininkai, įskaitant tuos, kurie banke turi daugiau lėšų, nei jiems suteikiama FDIC garantija, turės visišką prieigą prie savo pinigų. Sprendimas buvo pritaikytas ir Niujorko Signature Bank, kuris sekmadienį buvo uždarytas. SVB bankrotas yra antras pagal dydį JAV banko žlugimas istorijoje, o Signature Bank – trečias. Bankų turtas atitinkamai siekė daugiau nei 200 mlrd. dolerių ir daugiau nei 100 mlrd. dolerių.

Be to, Federalinis Rezervų bankas paskelbė, kad pristato naują priemonę – Banko termino finansavimo programą (BTFP), pagal kurią skolins lėšas finansų įstaigoms (įskaitant bankus) už iždo vertybinius popierius (iždo, vyriausybines agentūras arba MBS), nominaliąja verte, o ne pagal dabartinę praktiką – rinkos kaina.

Volstryto investuotojai į šią naujieną reagavo teigiamai. Prekyboje prieš sesiją JP Morgan akcijos pabrango apie 2 procentus, o Bank of America – trimis procentais.

Kitą vertus, prieš prekybinėje sesijoje First Republic Bank akcijos pinga net apie šešiasdešimt du procentus. Savaitgalį skolintojas paskelbė, kad sudarė susitarimą su JPMorgan Chase, kad užtikrintų savo finansavimą. Praėjusios savaitės pabaigoje klientai pradėjo masiškai išimti indėlius iš šio banko, baimindamiesi, kad jį ištiks SVB likimas. First Republic Bank, kaip ir SVB, aktyviai dalyvavo finansuojant Silicio slėnio startuolius.

„Bankai negelbėjami, bet jų indėlininkai jau gelbėjami, ir susirūpinimas dėl First Republic Bank auga“ – sakė Hargraves London analitikė Susannah Streeter.

„Nepaisant didžiausių vyriausybių ir reguliavimo institucijų pastangų, rinkos vis dar labai nervingos ir svarsto SVB žlugimo pasekmes. Nerimauti reikia daug dėl ko: karas Ukrainoje, infliacija, augančios palūkanų normos ir dabar galima bankų krizė. Taigi, nenuostabu, kad žmonės yra šiek tiek išsigandę“ - sako AJ Bell vyriausiasis investicijų valdytojas Russ Mould.

„Situacija aplink SVB primena, kad FED palūkanų normų kėlimas jau daro poveikį, net jei ekonomika to dar nejaučia. Susirūpinimas dėl bankų pelnų ir balansų padidina neigiamas nuotaikas akcijų rinkose“ - rašo UBS analitikai.

Kartu akivaizdžiai sumažėjo nuogąstavimai dėl ryžtingesnio FED pinigų politikos griežtinimo, apie kurį praėjusią savaitę įspėjo prezidentas Jerome Powell. Investuotojai įsitikinę, kad iškilus problemoms bankiniame sektoriuje FOMC nariai nerizikuos spartinti pinigų kainos didėjimą, nes dėl to sumažės bankų rankose laikomų fiksuoto atkarpos vyriausybės obligacijų vertė. Dar praėjusią savaitę investuotojai skaičiavo, kad kovo posėdyje (kovo 21-22 dienomis) palūkanų normos gali būti padidintas iki 50 bazinių punktų. Dabar laukiama 25 bazinių punktų kėlimo.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2023-03-24 » Deutsche Bank paskelbė apie išankstinį kai kurių obligacijų išpirkimą
2023-03-24 » Naujos technologijos pakeitė bankų apgulties pobūdį
2023-03-24 » Deutsche Bank pateko į bėdą, draudimo nuo bankroto kaina smarkiai išaugo
2023-03-24 » Korėjos „kriptovaliutų karalius“ sulaikytas, nuostoliai - 40 mlrd. dolerių
2023-03-23 » Dar vienas bankas taikiklyje
2023-03-23 » Anglijos bankas padidina palūkanų normą tik 25 baziniais punktais
2023-03-22 » FED padidino palūkanų normą dar 0,25 procento
2023-03-22 » Akmenys vietoj nikelio Londono biržos sandėlyje
2023-03-22 » C.Lagarde: tolesnis palūkanų kėlimas spaudžiant situacijai bankų sektoriuje
2023-03-22 » PIMCO dėl Credit Suisse obligacijų jau prarado 340 mln. dolerių

 
Dar nėra komentarų