Norint uždirbti finansų rinkose neužtenka vien geros prekybos strategijos ir pinigų valdymo, reikia ir geros gynybos taktikos, kuri padės išsaugoti uždirbtą pelną.
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-01-21 03:53.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=35573
Daugelis žmonių nori žinoti, ką daryti, kad užsidirbtų pinigų rinkoje. Nuo prekybos strategijų iki pinigų valdymo ir kaip tobulai prekiauti. Tačiau dauguma turėtų žinoti, kad gero puolimo neužtenka, reikia mokėti ir gintis.
Gera gynyba treideriui yra daug svarbesnė nei geras puolimas. Taigi, pereikime prie aptarimo, ką daryti, kad išvengtumėte prekybos pelno atidavimo ir pinigų praradimo rinkoje.
Venkite rinkos be aiškios tendencijos, venkite didelių judesių per trumpą laiką
Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, kad neprarastumėte didelių sumų, o tai yra 100 procentų jūsų galioje, tai nesivelti į sandorius, kurie atsiranda iš niekur, kai nėra ką žaisti.
Kuo ilgiau žiūrėsite į grafiką, kad įsitikintumėte, jog nėra geros prekybos variantų, tuo didesnė tikimybė, kad pralaimėsite. Geras sandoris turėtų būti akivaizdus, pusvalandį nežiūrint į grafiką.
Jei nėra nieko verto dėmesio, neprekiaukite. Žiūrėjimas į grafiką nepadės sukurti sąrankos. Jei nieko nėra, vadinasi, nieko nėra. Nėra signalo, nėra tendencijos – venkite šių sąlygų.
Taip pat venkite veikti rinkoje be aiškios tendencijos, nes dėl šių sąlygų prekiautojai dažnai sako sau, kad yra gerų galimybių, kurių iš tikrųjų nėra. Geri, akivaizdūs sandoriai sudaromi trendą turinčiose rinkose ir (arba) svarbiuose lygiuose, o ne atsitiktinai judant į šoną.
Jei rinka, į kurią žiūrite, aiškiai neparodo, kad ji reaguoja į lygius, geriau tuo metu stovėti nuošalyje. Jei esate „draugiškoje“ rinkoje, tai bus akivaizdu, o jei rinka nedraugiška, ji gali atrodyti kiek atsitiktinė ir be tendencijų. Rinka jums pasakys, kas vyksta svarbiuose lygiuose – išsiveržimas, kainos laikymas ar pakartotinis testavimas ir pan.
Jei norite neprarasti marškinių, kelnių ir net namų, dar kartą perskaitykite šią pastraipą ir sistemingai taikykite joje pateiktus patarimus.
Nerizikuokite daugiau nei galite sau leisti
Nepriimkite to kaip dar vieno pinigų valdymo fakto: kiekvienas kartais rizikuoja daugiau nei turėtų. Ar tai būtų kitos pozicijos pridėjimas, per didelė rizika viename sandoryje ar godumas, jei norite išlikti rinkoje, turite pradėti galvoti apie kapitalą kaip apie ką nors tikro jūsų rankose. Turite nusistatyti sumą, kuria rizikuosite, pradinį kapitalą ir kol neįrodysite sau, kad tam tikrą laiką sekasi, ši suma jokiu būdu neturėtų keistis.
Jei atsisėsite ir nuspręsite, kad vieno sandorio rizika bus 100 eurų, nekeiskite šios sumos tol, kol sėkmingai prekiausite tam tikrą laiką, nes tam nėra rimtos matematinės priežasties. Prekiauti nebus prasmės, nebent bandysite pasiekti bent 1:1 ar didesnį rizikos - grąžos (t.y. Take profit turėtų būti didesnis nei Stop loss) santykį. Galbūt nustebsite, kiek daug žmonių nesupranta šių paprastų taisyklių.
Klaidingos nuomonės apie dienos prekybą ir pernelyg didelę prekybą
Kita svarbi priežastis, kodėl tiek daug prekiautojų praranda tiek daug, yra tai, kad jie pasiduoda dienos prekybos pagundai. Dieninė prekyba yra per didelė prekyba. Yra parašyta daug straipsnių apie per daug aktyvios prekybos pavojus, tačiau tai vis dar yra svarbi nereikalingų rinkos nesėkmių priežastis, todėl svarbu tai dar kartą aptarti.
Turite duoti savo sandoriams laiko, kad jie vyktų nepertraukiamai, nes dažnai jiems reikia daugiau laiko, nei tikėtasi. Rinka dažnai eina toliau, nei mes manome, ir vienintelis būdas pagauti didelius judesius (kurie leidžia gauti didelį pelną) yra būti kantriems ir palikti sandorius atidarytus.
Vienintelė reali galimybė, kurią turi atsitiktinis prekiautojas (kaip ir jūs), yra kantriai laukti, kol pasirodys akivaizdžios prekybos sąrankos - modeliai, ir tada pasirinkti tinkamo dydžio poziciją, kurią galėsite išlaikyti kelias dienas ar net savaites. Bandyti kasdienę prekybą, įeiti ir išeiti kelis kartus per vieną dieną yra kvaila ir sukels nusivylimą, pyktį ir sunaikins jūsų sąskaitą.
Sukurkite ir palaikykite tinkamą prekybos metodą
Teisingas požiūris yra emocinis neutralumas. Negalite prisirišti prie pozicijos, kurią užimate. Jums TIKRAI turėtų nerūpėti, ar prarasite ar uždirbsite. Kai pradedate dėl to nerimauti, emociškai įsitraukiate, o tai lemia klaidas rinkoje, tokias kaip perteklinė prekyba arba per didelė rizika.
Pinigų valdymas turi didžiausią įtaką jūsų emocijoms. Norime pasakyti, kad rizikos valdymas yra svarbiausias įrankis, užtikrinantis, kad esate emociškai neutralus. Turite nusistatyti sumą, kuria norite rizikuoti ir kuri leidžia jausti patogiai. Jei esate per daug susikoncentravęs į pelną ir nuostolius, tada prekyba tampa itin sunkiu žaidimu, kuriame jaučiatės nuolat pralaimintys. Prekyba iš tikrųjų yra procesas, pagrįstas matematika, t.y. rizika ir atlygis: įsitikinkite, kad jūsų potencialus pelnas yra didesnis už galimus nuostolius.
Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais