Investuotojus nudžiugino FED posėdžio protokolas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2022-11-24 11:01 Komentarai: (0)
Dauguma FED narių pasisako už lėtesnį pinigų politikos griežtinimo tempą. Tai paaiškėjo FED vakar paviešinus savo lapkričio mėn. susitikimo protokolą. Iš jo taip pat matyti, kad ne visi Federalinio atvirosios rinkos komiteto nariai pritarė centrinio banko vadovo J. Powell'o minčiai, kad galutinė palūkanų norma, kuri nusistovės baigus didinimo ciklą, bus didesnė, negu anksčiau manyta.

FED ekonomistai informavo komitetą, kad 2023 m. recesijos JAV tikimybė siekia beveik 50 proc. – didžiąja dalimi dėl lėtėsiančio vartojimo, pasaulio ekonomikos sulėtėjimo ir didesnių palūkanų. Ateities palūkanų normų sandoriai rodo, kad rinkos dalyvių nuomone, gruodžio 12 d. posėdyje FED padidins palūkanas ne 75 baziniais punktais (kaip paskutinius keturis kartus), o 50 bazinių punktų. JAV dolerio kursas euro atžvilgiu vakar smuktelėjo 0,90 proc., šįryt 8,30 val. Lietuvos laiku dar 0,34 baziniais punktais – iki 1,043 dolerio už eurą „S&P 500“ akcijų indeksas vakar pakilo 0,59 proc., technologijų sektoriaus NASDAQ 0,99 procento. Akcijų kainų kintamumą rodantis VIX indeksas nukrito į žemiausią lygį per daugiau, negu 3 mėnesius. „Politico“ pranešė, kad JAV Federalinė prekybos komisija veikiausiai trukdys „Microsoft“ įsigyti „Activision“. Po-prekybinės sesijos metu „Activision“ akcijų kaina nukrito 4,05 procento. Europos Sąjungos šalių atstovai šiandien susirinks į derybas dėl bendro dujų pirkimo mechanizmo, siekiant sumažinti energetinių išteklių kainas. Taip pat bus deramasi dėl G7 šalių grupės sprendimo nustatyti kainų lubas rusiškai naftai. Vakar pasiekti susitarimo šiuo klausimu nepavyko.

Šiandien bus paskelbti Vokietijos IFO verslo sąlygų dabartinės situacijos ir lūkesčių vertinimo rodikliai. 10.30 val. Lietuvos laiku pinigų politikos sprendimus skelbs Švedijos „Riksbank“. Prognozuojama, kad bazinė palūkanų norma bus padidinta 75 baziniais punktais (iki 2,5 procento), bet neatmetama ir padidinimo 100 bazinių punktų galimybė. Azijos akcijų biržose šįryt Japonijos NIKKEI buvo pakilęs 0,95 proc., Pietų Korėjos KOSPI 0,96 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ smuktelėjo 0,29 procento.

Šiaulių banko akcijos brango po žinios apie mažmeninių verslų jungimo su „Invalda INVL“. Išplatintame pranešime teigiama, kad į jungiamą mažmeninį verslą įsilietų 237,5 tūkst. INVL grupės mažmeninių klientų ir 1,04 mlrd. eurų valdomo klientų turto. Sandorio vertė siekia 40,2 mln. eurų, jis bus finansuojamas išleidžiant 62,27 mln. naujų Šiaulių banko akcijų 0,645 euro už akciją kaina. Šiaulių banko akcijos vakar pabrango 4,07 proc., iki 0,64 euro už akciją (apyvarta 733,4 tūkst. eurų). Dar kiek reikšmingesniais kainų pokyčiais išsiskyrė „Apranga“ (+1,30 proc.) ir „AUGA group“ (+2,03 procento). Šįryt savo finansinius rezultatus paskelbė „Grigeo“. Bendrovės pajamos trečią ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, paaugo nuo 44,1 iki 50,7 mln. eurų, bet 2,9 mln. eurų pelnas virto 1,4 mln. eurų nuostoliu.
 
Dar nėra komentarų