J.Gundlach: FED stumia ekonomiką į recesiją

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-09-22 13:29 Komentarai: (2)
Vienas garsiausių Amerikos profesionalių investuotojų Jeffrey Gundlach mano, kad dabartinė FED politika jau seniai pavėluota, o jos tęsimas tik stumia ekonomiką į nuosmukio glėbį.

DoubleLine Capital fondo vadovas, vadinamas obligacijų karaliumi, po trečiadienį įvykusio palūkanų normų kėlimo sakė, kad Federalinis rezervų bankas turėtų sulėtinti savo politikos griežtinimo tempą, pažymėdamas, kad daugelis dabartinių veiksmų turėjo būti atliekami daug anksčiau.

„FED turėjo padaryti daugiau anksčiau. Yra žinoma, kad pinigų politika visada turi uždelstą poveikį. Šiuo metu ji tikrai per daug griežtinama, o šio kaupimo rezultatas bus nuosmukis“ - sakė Jeffrey Gundlach.

Investuotojo nuomone, centrinio banko prielaida, kad palūkanų normos kils iki 4,4 procento iki šių metų pabaigos ir iki 4,6 procento 2023 metais, tai stipriai perdėta.

„Nemanau, kad FED pavyks tai pasiekti, nes iki tol ekonomika parodys rimto silpnumo požymius“ - aiškino Jeffrey Gundlach.

Investuotojas pastebėjo, kad apversta obligacijų pajamingumo kreivė „dėl ekonominių problemų tikrai šviečia raudonai“.
 
1.   Parašė Orzis   2022-09-22 13:50  

Ne FED stumia, o amerikiečiai su savo pertekliniu ir neatsakingu vartojimu to, ko nesukuria patys.

 
2.   Parašė Expanse   2022-09-22 14:30  

Nu nu. Tuoj islys koks popas ir tau ant pirstu paaiskins, kad del visko kalti tie ruskiai ir kad pindosams nereikejo su tais ruskiais vapsie susideti. O pindostanas, tai čia elfų kraštas ir ten apriori blogai buti negali. Va jeigu ne tas mordoras ir jo orkai, visi ir toliau vartytusi sokolade. Mazdaug taip.