
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2022-06-09 02:04.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=34553
Trečiadienio sesijoje JAV biržose dominavo pasiūla: Dow Jones 32910.90 (-0.81%), S&P500 4115.77 (-1.08%), Nasdaq 12086.27 (-0.73%). Vėl išryškėjo susirūpinimas dėl aukštesnių palūkanų, kylančio obligacijų pajamingumo ir lėtėjimo ar net ekonomikos nuosmukio rizikos.
Tad tuo pačiu dėl pozicijų uždarymo nutrūko dviejų iš eilės augimo sesijų serija.
Įtampa ir neapibrėžtumas prieš ketvirtadienį ir penktadienį numatytus makroduomenis vis labiau auga. Daugiausia kalbama apie vadinamuosius naujus bedarbių pašalpų prašytojus, kas yra vienas pagrindinių darbo rinkos būklės rodiklių ir, svarbiausi ekonomikos ateities ir FED sprendimų požiūriu, penktadienį pasirodysiantys duomenys apie vartotojų infliaciją gegužės mėnesį. Numatomas nedidelis pagrindinės infliacijos sulėtėjimas, o tai patvirtintų, kad infliacinis spaudimas yra išorinio, laikino pobūdžio, kas suteiktų vilčių pinigų valdžios pozicijos sušvelnėjimui.
Obligacijų pajamingumas pakilo. Dešimties metų vėl viršijo 3 procentų ribą. Žalia nafta taip pat brango – amerikietiško WTI varianto kaina viršijo 122 dolerių už barelį ribą. Šią žaliavą palaikė stebėtinai sumažėjusios JAV benzino atsargos, kas gali reikšti tolesnį kainų augimą degalinėse, o tai savo ruožtu reiškia aukšto infliacinio spaudimo išlaikymą.
Žalios naftos šuolis teigiamai paveikė kuro ir energetikos įmonių akcijų vertinimą, kurios brango trečią sesiją iš eilės.
Priežasčių džiaugtis turėjo ir Moderna vertybinių popierių turėtojai. Kartais jie brango daugiau nei 3 procentais po informacijos, kad modifikuotas anti-Covid-19 stiprintuvas parodė stipresnį atsaką į naujus viruso variantus.
„Akcijų rinkos linkusios pasiekti „trapią“ pusiausvyrą tarp tikėjimosi, kad infliacija pasieks aukščiausią tašką, ir baimės dėl ekonomikos sulėtėjimo. Tikėtina, kad nei akcijos, nei fiksuotų pajamų instrumentai nebus įkainoti taip, kad būtų pasiekta ideali rinkos raida, o lėtesnis BVP augimas ir švelnesni infliacijos lūkesčiai galėtų būti geras postūmis abiems, jei dėl to FED bus atsargesni. Tačiau, nesant reikšmingo infliacijos kritimo požymių, palūkanų normų didinimo pauzė vis dar atrodo toli. Kol nebus aiškesnės galimos sugriežtintos pinigų politikos pasekmės, rinkos gali išlikti neapibrėžtumo būsenoje“ - sakė Barclays Europos akcijų strategijos vadovas Emmanuel Cau.