FED vadovas nežada „švelnaus nusileidimo“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-13 12:29 Komentarai: (1)
Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Jerome Powell perspėjo, kad infliacijos kontrolės perėmimą gali lydėti ekonominės „kančios“.

Jerome Powell, kuris antrai kadencijai perrinktas Amerikos Centrinio banko vadovu, sakė negalintis pažadėti vadinamojo švelnaus ekonomikos nusileidimo, t.y. kad bus išvengta ekonominės padėties pablogėjimo, ar net recesijos dėl augančių palūkanų normų.

„Dabar tai bus sunku pasiekti dėl bent kelių priežasčių“ – sakė FED pirmininkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad situacijoje, kai didelė darbuotojų paklausa sąlygoja spartų atlyginimų augimą, po ženklaus pinigų politikos sugriežtinimo nuosmukio išvengti bus sunku.

„Tai bus iššūkis, tai nebus lengva. Vis dėlto manome, kad yra kelių, kuriais galime pasiekti savo tikslą“ – tikino Jerome Powell.

FED vadovas pabrėžė, kad tikslas yra sumažinti infliaciją iki dviejų procentų nesukeliant recesijos ir „išlaikant gana stiprią darbo rinką“.

„Manau, kad tai, ko tikrai neturime daryti, yra neatstatyti kainų stabilumo. Niekas neveikia ekonomikoje, tai neveikia niekam, be kainų stabilumo“ – reziumavo Amerikos Centrinio banko vadovas.
 
1.   Parašė kibiras   2022-05-13 19:35  

Be 20% palukanu, nueko jie nepadarys. Kels tik kiek liepiau