Verslo ir rinkų naujienos » Mažiau pavojingas Omikronas gali prisidėti prie augimo


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-11-29 17:40.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33569


Žinomas investuotojas Bill Ackman mano, kad naujasis koronaviruso variantas, kurio atsiradimas labai išgąsdino rinkas, gali nekelti didelės grėsmės, kas netolimoje ateityje paskatins turto kainų kilimą.

„Nors dar per anksti, kad duomenys būtų pakankami, pirmieji rodo, jog Omikronas sukelia lengvus ar vidutinio sunkumo simptomus ir yra tik dar labiau užkrečiamas“ – tviteryje parašė Pershing Square Capital Management įkūrėjas ir vadovas.

„Jei tai pasitvirtins, rinkoms tai bus labiau buliška nei meškiška“ – pridūrė jis.

Omikronas jau buvo aptiktas keliose šalyse. Penktadienį pranešimai apie naujo koronaviruso varianto atsiradimą rinkose sukėlė išpardavimą. Dow Jones indeksas krito labiausiai nuo 2020 metų spalio mėnesio.

CNBC primena, kad Pietų Afrikos gydytojas, pirmasis atkreipęs dėmesį į Omikroną, apibūdino jį kaip „itin švelnią“ koronaviruso versiją. Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad prireiks savaičių, kol supras Omikrono poveikį diagnozei, gydymui ir vakcinacijai.

Pershing Square, valdantis maždaug 13 mlrd. dolerių vertės turtą, 2020 metais pasiekė daugiau nei 70 procentų investicijų grąža, nes Bill Ackman nuspėjo pandemijos situacijos pokyčius, kurie turėjo įtakos nuotaikai rinkose.