Investuotojai atsiiminėjo pinigus iš Amerikos fondų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-11-29 13:58 Komentarai: (0)
Per savaitę iki lapkričio dvidešimt ketvirtos dienos buvo užfiksuotas pinigų atsiėmimas iš Amerikos fondų. Pažymėtina, kad daugiau lėšų atsiimta nei investuota tiek iš akcijų, tiek iš obligacijų fondų.

Remiantis Refinitiv Lipper pateiktais skaičiais, iš akcijų fondų grynąją verte per savaitę buvo atsiimtos 4,27 mlrd. dolerių vertės lėšos. Tai antra savaitė iš eilės kai daugiau pinigų atsiimta nei investuojama.

Daugiausiai lėšų grynąją verte atsiimta iš Amerikos fondų, kurie investuoja į didžiųjų bendrovių akcijas, t.y. 4,4 mlrd. dolerių. Svarbu tai, kad didesnio susidomėjimo sulaukė mažų ir vidutinių įmonių akcijos, į kuriuos investuojantys fondai pritraukė atitinkamai 2,17 ir 1,84 mlrd. dolerių vertės naujų investicijų.

Prastesnės nuotaikos buvo stebimos ir obligacijų fondų segmente. Dėl to pirmą kartą nuo savaitės iki liepos 14 dienos iš šių fondų grynąją verte buvo daugiau atsiimta pinigų nei investuota naujų. Tačiau „nuostoliai“ buvo daug mažesni nei akcijų fondų atveju – „tik“ 158 mln. dolerių.

Apmokestinamieji obligacijų fondai užfiksavo 1,08 mlrd. dolerių vertės grynąjį lėšų nutekėjimą, palyginti su 3,97 mlrd. dolerių grynosiomis įplaukomis praėjusią savaitę. Savivaldybių obligacijų fondai pritraukė 598 mln. dolerių naujų lėšų grynąją verte, arba mažiausiai per keturias savaites.
 
Dar nėra komentarų