Straipsniai » Techninė analizė » Price Action (kainos veiksmas) - Inside Bar prekybos strategija


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-10-30 04:06.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33427


Price Action arba kainos veiksmų modeliai, dar vadinami kainų veiksmų „įjungiamaisiais“, „nustatymais“ ar „signalais“, iš tikrųjų yra pats svarbiausias Price Action prekybos aspektas, nes būtent šie modeliai prekybininkui suteikia tvirtus įrodymus, ką kaina gali daryti toliau. Šįkart mūsų dėmesio centre Inside Bar prekybos strategija.


Inside Bar šablonai (pralaužimo arba apsivertimo modeliai)

Inside bar modelis yra dviejų barų kainų veiksmų prekybos strategija, kurioje inside bar (vidinis baras) yra mažesnis ir yra nuo aukščiausio iki žemiausio ankstesnio baro diapazono, t.y. aukščiausia vertė yra žemesnė už ankstesnio baro aukščiausią vertę, o žemiausia yra aukštesnė nei žemesnė ankstesnė baro vertė. Jo santykinė padėtis gali būti ankstesnio baro viršuje, viduryje arba apačioje.

Pirmasis baras arba žvakė, baras prieš vidinį barą, dažnai vadinamas „motininiu baru“. Kartais pamatysite vidinį barą vadinamą „ib“, o jo pagrindinį arba motininį barą – „mb“.

Kai kurie prekiautojai naudoja švelnesnį inside bar (vidinio baro) apibrėžimą, leidžiantį, kad vidinio baro ir pagrindinio (motininio) baro aukščiausi lygiai gali būti vienodi arba abiejų  žemiausios vertės būtų vienodos. Tačiau, jei turite du barus su vienoda aukščiausia ir žemiausia verte, dauguma prekiautojų paprastai nelaiko to inside bar. 

Inside bar (vidinis baras) rodo konsolidacijos laikotarpį rinkoje. Dienos grafiko inside bar atrodys kaip „trikampis“ 1 valandos arba 30 minučių grafiko laiko intervale. Jie dažnai susidaro po stipraus judėjimo rinkoje, nes ji „sustoja“ konsoliduotis prieš darydama kitą žingsnį. Tačiau jie taip pat gali susidaryti rinkos posūkio taškuose ir veikti kaip atbulinės eigos signalai iš pagrindinių paramos ar pasipriešinimo lygių.


Kaip prekiauti su Inside Bars

Vidiniais barais galima prekiauti trendo rinkose tendencijos kryptimi, kai prekiaujama tokiu būdu, jie paprastai vadinami „prasiveržimo žaidimu“ arba inside bar kainos veiksmų prasilaužimo modeliu. Jais taip pat galima prekiauti priešingai tendencijai, paprastai iš pagrindinių grafiko lygių, kai prekiaujama tokiu būdu, jie dažnai vadinami inside bar (vidinio baro) apsisukimai.

Klasikinis inside bar įėjimo į rinką signalas yra pirkimo arba pardavimo pavedimo nustatymas pagrindinio arba motininio baro aukščiausioje arba žemiausioje vietoje, o tada, kai kaina pakyla aukščiau arba žemiau pagrindinio baro (žvakės), jūsų pavedimas įvykdomas.

Stop loss (nuostolių apribojimas) vieta paprastai yra priešingame pagrindinio (motininio) baro gale arba gali būti šalia pagrindinio baro pusiaukelės (50% lygio), paprastai, jei pagrindinis baras yra didesnis nei vidutinis.

Verta paminėti, kad tai yra „klasikinės“ arba standartinės įėjimo ir nuostolių sustabdymo pozicijos, skirtos inside bar šablonui arba modeliui, galų gale patyrę prekiautojai gali nuspręsti dėl kitų įėjimo arba nuostolių sustabdymo taškų, kaip jiems atrodo tinkama.


Prekyba Inside Bars rinkoje kurioje yra trendas (tendencija)

Žemiau esančiuose pavyzdžiuose matome, kaip atrodo prekyba inside bar modeliu tendenciją turinčioje rinkoje (atminkite, kad dažnai esant stiprioms tendencijoms, susiformuoja keli vidinių barų šablonai, todėl galite gauti kelis didelės tikimybės įėjimo į trendą signalus):

Pirmajame pavyzdyje (Apple mėnesinis grafikas) turime augimo tendenciją. Po pirmojo augimo etapo korekcijos metu susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po kurio sekė staigus ir didelis naujas akcijų kainos augimo etapas.Antrajame pavyzdyje (EUR/USD dienos grafikas) turime nuosmukio trendą. Pirmojo jo etapo metu po pradinio kritimo susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po kurio kaip matome sekė naują stipri kritimo banga. Antrojo nuosmukio etapo metu tai pat po pradinio kritimo susidarė inside bar šablonas, po kurio nuosmukio tendencija toliau prasitęsė.Trečias pavyzdys (Pfizer savaitinis grafikas) turime augimo tendencija, po kurios pirmojo etapo sulaukėme konsolidacijos, kuri vyko pirmosios motininės arba pagrindinės žvakės (baro) ribose (pažymėta raudonu stačiakampiu), po ko sekė antrasis spartus akcijų kainos augimo etapas.Ketvirtajame pavyzdyje (Tesla mėnesinis grafikas) akcijų kainos augimo tendencija. Po pirmojo augimo etapo korekcijos metu susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po ko sekė spartus naujas kainos augimo etapas. Po antrojo augimo etapo sulaukėme korekcijos - konsolidacijos etapo, kurio metu vėl susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), o vėliau sekė spartus ir pastebimas naujas akcijų kainos augimo etapas.Penktajame pavyzdyje (BTC/USD dienos grafikas) turime augimo tendenciją, kurios metu susidarė du inside bar šablonai (pažymėti raudonais stačiakampiais) bei kaip matome po jų abiem atvejais sekė staigus kainos augimas.

Prekyba Inside Bars priešingai trendams, iš esminių grafikų lygių

Prekyba inside bars (vidiniais barais) iš pagrindinių palaikymo ar pasipriešinimo lygių gali būti labai pelninga, nes jie dažnai sukelia didelius judesius priešinga kryptimi, kaip matome toliau pateiktuose pavyzdžiuose:

Pirmajame pavyzdyje (S&P 500 mėnesinis grafikas) korekcijos metu buvo patestuotas prieš tai ankstesnės korekcijos metu suformuotas dugnas bei tuo pačiu susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po ko sekė nauja stipri ir akivaizdi augimo banga.Antrajame pavyzdyje (GBP/USD mėnesinis grafikas) po kritimo periodo sulaukėme atšokimo po ko sekė vėl kritimas ir prieš tai suformuoto dugno patestavimas, kurio metu susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po kurio prasidėjo augimo banga.Trečias pavyzdys (S&P 500 dienos grafikas) rodo, kad po kritimo etapo sulaukėme jo metu suformuoto dugno patestavimo, kurio metu susiformavo inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po kurio sekė pasūkio taškas, t.y. kritimo tendenciją pakeitė nauja augimo tendencija.Ketvirtajame pavyzdyje (Varis mėnesinis grafikas) po kritimo etapo ir atšokimo sulaukėme prieš tai suformuoto dugno patestavimo, kurio metu susidarė inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu) ir sekė staigus kainos augimas, t.y. nuosmukio tendenciją pakeitė stiprus augimo trendas.Penktajame pavyzdyje (KGHM mėnesinis grafikas) po augimo etapo metu pasiekto piko sulaukėme korekcijos, po to tas aukščiausias lygis vėl buvo patestuotas ir tuo pačiu susiformavo inside bar šablonas (pažymėta raudonu stačiakampiu), po kurio sekė pastebimas akcijų kainos kritimas. Antruoju atveju po didelio augimo susiformavo irgi vidinio baro modelis, po ko sulaukėme apsivertimo rinkoje ir tendencijos pasikeitimo.

Patarimai

Pradedančiam prekiautojui lengviausia išmokti prekiauti inside bars pagal dominuojantį dienos grafiko trendą arba „atitinkančią tendenciją“. Inside bars pagrindiniuose lygiuose, kaip atbulinės eigos veikimas, yra šiek tiek sudėtingesnis ir reikalauja daugiau laiko ir patirties, kad įgytumėte įgūdžių.

Inside bars (vidiniai barai) geriausiai veikia dienos ir aukštesniuose grafiko laiko intervaluose, visų pirma todėl, kad žemesniuose laiko intervaluose yra tiesiog per daug inside bars ir daugelis iš jų yra beprasmiai bei sukelia klaidingus pralaužimus.

Inside bars gali turėti keletą inside bars pagrindinės žvakės diapazono ribose, kartais toje pačioje pagrindinėje inside bars struktūroje pamatysite 2, 3 ar net 4 inside bars, tai yra gerai, tai tiesiog rodo ilgesnį konsolidacijos laikotarpį, po kurio dažnai atsiranda stipresnis prasiveržimas. Kartais galite matyti „susivyniojimą“ inside bars. Tai yra inside bars su 2 ar daugiau inside bars toje pačioje pagrindinės žvakės struktūroje, kiekviena inside bars yra mažesnė nei ankstesnė ir yra viduje, t.y. nuo aukščiausio iki žemiausio ankstesnės žvakės diapazono.

Prieš bandydami prekiauti juos panaudojant, išmokite ir praktikuokitės atpažinti grafikuose inside bars. Jūsų pirmoji inside bars prekyba turėtų būti dienos grafike ir tendenciją turinčioje rinkoje.

Inside bars kartais formuojasi pagal pin bar šablonus ir taip pat yra netikro modelio dalis (inside bar false-break šablono), todėl jie yra svarbūs kainų veiksmų modeliai, kuriuos reikia suprasti.

Inside bars (vidiniai barai) paprastai siūlo gerus rizikos / atlygio santykius, nes jie dažnai užtikrina griežtą nuostolių stabdymo nustatymą ir sukelia stiprų išsiveržimą, kai kaina atitrūksta į viršų arba žemyn nuo šablono - modelio.


Bus daugiau...

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais