Verslo ir rinkų naujienos » Bitkoinų ETF gali pritraukti 50 mlrd. dolerių


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-10-19 14:01.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33356


Susidomėjimas, kurį sukėlė JAV ETF, investuojančio į bitkoinų ateities sandorius, sukūrimas yra toks didelis, kad pirmaisiais metais jis galėtų pritraukti daugiau nei 50 mlrd. dolerių vertės investicijų, pareiškė Fundstrat Global Advisors įkūrėjas ir žinomas populiariausios kriptovaliutos entuziastas Tom Lee.

„Manome, kad bitkoinų paklausa viršys įplaukas į QQQ (ETF, imituojantis Nasdaq 100)“ - pareiškė Tom Lee.

Invesco QQQ Trust Series 1, veikianti du dešimtmečius, turi daugiau nei 188 milijardų dolerių turto ir šiuo atžvilgiu yra penktasis pagal dydį ETF, t.y. biržose prekiaujamas fondas.

Planuojama, kad ProShares sukurtas su bitkoinas siejamas ETF Niujorko vertybinių popierių biržoje NYSE turėtų pasirodyti jau šiandien. Praėjusią savaitę paskelbus pranešimą apie apie tokio tipo fondo patvirtinimą netrukus sukėlė minimos kriptovaliutos paklausos padidėjimą bei žinoma kainos šuolį.

Šių metų balandį bitkoinas buvo brangiausias istorijoje. Jo kaina buvo pakilusi iki beveik šešiasdešimt penkių tūkstančių dolerių. Tom Lee Lee ir jo kolegos prognozuoja, kad metų pabaigoje bitkoino kaina pasieks 100 tūkstančių dolerių. Jie mano, kad jis gali brangti net iki 168 tūkstančių dolerių.