Verslo ir rinkų naujienos » Demokratai nori atlikti vieną didžiausių mokesčių padidinimų JAV istorijoje


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-14 15:08.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33185


Atstovų Rūmų demokratai pirmadienį pateikė įstatymo projektą, kuriuo siekiama padidinti mokesčių tarifus korporacijoms ir turtingiausiems amerikiečiams. Tikimasi, kad reforma atneš beveik 3 trilijonus dolerių pajamų, o tai padės finansuoti ambicingus Joe Biden administracijos socialinės politikos tikslus.

Atstovų rūmų biudžeto komiteto vadovo Richard Neal pasiūlytame projekte daroma prielaida, kad padidės nuo 37 iki 39,6 procento didžiausias pajamų mokestis žmonėms, uždirbantiems daugiau nei 435 tūkstančius dolerių per metus. Tie, kurie uždirba daugiau nei 5 milijonus dolerių, gali sumokėti papildomą trijų procentų mokestį.

Dar vienas padidinimas - tai pelno mokesčio (nuo 21 iki 26,5 procento) didelėms ir pelningoms įmonėms. Tai yra mažesnis tarifas, nei iš pradžių pasiūlė prezidentas Joe Biden, kuris kalbėjo apie 28 procentus. Be to, projekto autoriai nori padidinti kapitalo prieaugio mokesčio tarifą nuo 20 iki 25 procentų, taip pat mažiau nei anksčiau planuota.

Dėl pakeitimų, dėl kurių vis dar derėsis Baltieji rūmai, Atstovų rūmai ir Senatas, biudžeto pajamos padidėtų 2,9 trln. dolerių. Taip būtų padengiamos demokratų pasiūlytos plačios socialinės politikos reformos išlaidos, įskaitant visuotinė prieiga prie vaikų darželių, Medicare nemokamos senjorams skirtos sveikatos priežiūros programos išplėtimas, nuolatinių mokesčių lengvatų taikomų kas mėnesį turintiems vaikų nustatymas ir investicijos į ekologišką transformaciją. Šis reformų paketas, kurio vertė per dešimt metų yra 3,5 trilijono JAV dolerių, gali būti viena didžiausių socialinės politikos investicijų istorijoje.

Tačiau abiejų projektų likimas nėra iš anksto nuspręstas, nes ne tik respublikonai, bet ir kai kurie nuosaikūs demokratai Senate ir Atstovų rūmuose signalizuoja apie savo prieštaravimą. Sekmadienį senatorius Joe Manchin paskelbė apie balsavimą prieš naują socialinių išlaidų įstatymo projektą, teigdamas, kad jis yra per greitai svarstomas ir kad jo kaina yra per didelė. Be jo balso tikimybė priimti reformas praktiškai lygi nuliui dėl to, kad Senate jėgų pasiskirstymas yra 50 – 50. Tačiau prezidentas Joe Biden ir demokratų lyderiai tikina, kad sugebės įtikinti visus partijos narius savo idėjomis.