Verslo ir rinkų naujienos » Dow Jones ir S&P500 nutraukė kritimų seriją


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-14 01:36.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33181


Po penkių iš eilės kritimo sesijų Dow Jones ir S&P500 dieną užbaigė užfiksavę prieaugį. Kita vertus, Nasdaq vėl smuko, t.y. ketvirtą kartą iš eilės: Dow Jones 34869.63 (+0.76%), S&P500 4468.73 (+0.23%), Nasdaq 15105.58 (-0.07%).

Kaip ir ankstesnės sesijos Volstryte, pirmadienio sesija nesukėlė daug emocijų. Dow Jones ir S&P500 indeksams tai buvo pirmoji augimo sesija nuo rugsėjo antros dienos. Tačiau būtų gana perdėta vertinti šiuos judesius kaip tam tikrą didesnę biržos bulių silpnybę. Rugsėjo „kritimai“ buvo labai subtilūs, galima sakyti - kosmetiniai.

Paskutinė sesija, kai S&P500 prarado bent vieną procentą, buvo rugpjūčio 18 diena (-1,07 procento), o ankstesnė - liepos 19 diena (-1,59 procento). Ta pati statistika taikoma ir Dow Jones.

Tai iškalbinga pastarųjų mėnesių santrauka, per kurią trys pagrindiniai JAV indeksai monotoniškai kilo, reguliariai gerindami istorinius rekordus. Nuo metų pradžios Dow Jones padidėjo beveik keturiolika procentų, S&P500 išaugo devyniolika procentų, o Nasdaq - daugiau nei septyniolika procentų. Tokioje karštoje rinkoje net didesnė korekcija neturėtų stebinti. Tuo tarpu Volstryte beveik metus nebuvo bet penkių procentų kritimo nuo paskutinio piko.

Kitą vertys horizonte šmėžuoja tamsūs debesys, kurie netrukus gali sugadinti Volstryte orą. Visų pirma tai prezidento Joe Biden administracijos siūlomas pelno mokesčio tarifo padidinimas nuo 21 iki 26,5 procento. Goldman Sachs analitikų teigimu, tai gali sumažinti kitų metų S&P500 indekso atstovių pelnų prieaugį vidutiniškai penkiais procentais.

Antrasis debesis gali būti antradienį paskelbti vartotojų infliacijos duomenys. Laukiama, kad rugpjūtį metinė infliacija Amerikoje sumažėjo nuo 5.4 iki 5.3 procento, o štai bazinė - nuo 4.3 iki 4.2 procento. Daugiau nei penkiais procentais padidėjusios vartojimo prekių kainos gali paskatinti Federalinį Rezervą greičiau sugriežtinti itin laisvą pinigų politiką. Tai taip pat gali sukelti iždo obligacijų išpardavimą ir rinkos palūkanų normų padidėjimą, o tai būtų mirtinas derinys itin aukštai vertinamoms augimo įmonėms.

Galiausiai, mes susiduriame su koronaviruso stimuliatorių silpnėjimu. Pirmąjį to poveikį turėtume pamatyti jau ketvirtadienį, kai bus paskelbti rugpjūčio mėnesio mažmeninės prekybos duomenys. Ekonomistai prognozuoja, kad ji krito vienu procentu, kai liepos mėnesį susitraukė 1,1 procento. Be to, penktadienį pamatysime, ar rugsėjo mėnesį vartotojų nuotaikos ir toliau blogėjo, ką parodys Mičigano universiteto indeksas.