Verslo ir rinkų naujienos » Pekinas vėl gąsdina investuotojus


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-13 13:44.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33178


Alibaba akcijos per pirmadienio sesiją Honkonge vienu metu pigo net virš šešių procentų, tiesa, prekybos sesijos pabaigoje kiek atšoko ir nuvertėjo virš keturių procentų.

Investuotojai taip reagavo į Financial Times leidinio pranešimus, kad Kinijos reguliuotojai nori, kad Ant Group kompanija (priklausanti Alibaba įkūrėjui Jackui Ma) padalintų Alipay mokėjimo programėlę. Ši programėlė yra labai populiari Kinijoje ir, be kita ko, naudojama sandoriams, sudarytiems per Alibaba prekybos platformas.

Kitos pagrindinės technologijų įmonės taip pat nuvertėjo pirmadienio sesijos metu. Tencent akcijų kaina krito 3,7 procento, o Meituan - 6,3 procento.

Pagrindinis Honkongo vertybinių popierių biržos indeksas Hang Seng buvo nukritęs daugiau nei dviem procentais. Tačiau Kinijos Shanghai Composite indeksas (kuriame technologijų įmonės turi mažesnę reikšmę) šiek tiek padidėjo.

Investuotojus taip pat suneramino Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministro Xiao Yiaqing žodžiai.

„Šalyje yra per daug elektromobilių gamintojų ir vyriausybė rems konsolidavimą“ - sakė jis.

Tai išprovokavo šios pramonės įmonių akcijų pardavimą. BYD vertybiniai popieriai prarado 3,8 procento savo vertės, o Xpeng bendrovės kapitalizacija sumažėjo 2,7 procento.

Nekilnojamo turto įmonės Soho China akcijos pirmadienio prekybos sesijos metu pigo net 35 procentais. Staigus išpardavimas įvyko reaguojant į pranešimus, kad Blackstone atsisakė šios įmonės įsigijimo, kurio vertė tris milijardai dolerių.