Verslo ir rinkų naujienos » ECB nemažins paskatų taip kaip FED


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-09 13:25.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33163


Infliacijos tendencijų skirtumai reiškia, kad Europos Centrinis bankas nėra tokioje padėtyje kaip FED, kai reikia palaipsniui nutraukti monetarinę paramą, sako buvęs ECB vadovas Jean-Claude Trichet.

Vadovavęs ECB 2003 – 2011 metais Jean-Claude Trichet mato galimybę, kad Valdančioji taryba šiandien nuspręs sumažinti obligacijų pirkimą. Tačiau jis nesitiki, kad euro zonos Centrinis bankas seks Amerikos Federalinio Rezervų banko, kuris ketina šiais metais pradėti visiškai nutraukti skatinimą, pėdomis.

„Man atrodo, kad mes esame skirtingose ​​visatose, JAV ir Europoje. JAV jie yra įsipareigoję kiekvieną mėnesį pirkti už tą pačią sumą, tai neabejotina. Taigi mažinimas reiškia kažką konkretaus. Šiuo atžvilgiu Europoje yra lankstumas“ - atkreipė dėmesį Jean-Claude Trichet.

Buvęs Europos Centrinio banko vadovas taip pat tvirtina, kad infliacijos spaudimas Amerikoje ir Europoje nėra tas pats, ypač vertinant neatsižvelgiant į energijos ir maisto kainas.

„Mano nuomone, Europoje mes vis dar neturime bazinės infliacijos lygio, kuris kelia nerimą. Kad ir kokį sprendimą jie priimtų, galite džiaugtis, kad Europos ekonomika auga sparčiau nei tikėtasi“ - reziumavo Jean-Claude Trichet.