Verslo ir rinkų naujienos » FED Dalaso padalinio vadovas aktyviai investavo akcijų rinkoje


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-08 17:24.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33160


Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovas Robert Kaplan savo turto deklaracijoje atskleidė, kad 2020 metais akcijų rinkoje atliko keliolikos milijonų dolerių vertės sandorius.

Jis pripažino, kad jam priklauso 27 akcijos ir investicinių fondų investiciniai vienetai, kurių kiekvieno vertė viršija vieną milijoną dolerių. Jis nepateikė tikslios turimų akcijų vertės, nes to nereikalaujama deklaracijos formoje.

Tačiau Robert Kaplan pažymėjo, kad, be kitų aktyvų, jis turi daugiau nei milijono JAV dolerių vertės Apple, Alibaba, Boeing, Chevron, Delta Airlines, Facebook, GE, Alphabet, Johnson & Johnson, Oracle ir Tesla vertybinių popierių.

Į jo akcijų paketus taip pat įtrauktos Kansas City Royals krepšinio komandos akcijos (jis yra vienas iš 22 jos akcininkų). Jis taip pat investavo daugiau nei vieną milijoną JAV dolerių į ETF, kurie stebi S&P500 indeksą ir to indekso vertės tipo įmones. Centrinio banko atstovas prisipažino padaręs 22 pirkimo ir pardavimo sandorius, kurių kiekvieno vertė daugiau nei vienas milijonas dolerių. Jis neatskleidė, kiek šie sandoriai iš viso buvo verti.

Robert Kaplan Dalaso FED skyriui vadovauja nuo 2015 metų. Iki 2006 metų jis buvo Goldman Sachs viceprezidentas, o šiame banke jis dirbo daugiau nei dvidešimt metų. Jo interesų deklaracija išsiskiria iš vienuolikos, kurias iki šiol paskelbė kiti FED pareigūnai (kurie dažniausiai pripažino turintys palyginti mažus akcijų paketus).

Jis iki šiol pasisakė už tai, kad palūkanų norma būtų artima nuliui iki pat 2023 metų.