STAIGMENA, Amerikos mažmeninės prekybos duomenys geresni nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-07-16 15:34 Komentarai: (0)
Per pirmą šių metų vasaros mėnesį Amerikoje mažmeninės prekybos apimtys ne krito, kaip buvo laukta ir prognozuota, o pasistiebė.

Birželį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, mažmeninė prekyba šioje valstybėje pakilo 0.6 procento, kai prognozuota, kad susitrauks vidutiniškai 0.4 procento. Tiesa, gegužės mėnesį ji krito 1.7 procento, kai anksčiau skelbta, jog susitraukė tik 1.3 procento.

Tuo tarpu šių metų šeštą mėnesį palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mažmeninės prekybos prieaugis siekė 17.98 procento, kai gegužę sudarė 27.6 procento.

Taip vadinama bazinė mažmeninė prekyba, t.y. atmetus automobilių, degalų, statybinių medžiagų ir maisto paslaugų pardavimus, birželį Amerikoje ūgtelėjo 1.1 procento, o laukta, kad augs tik 0.4 procento. Gegužę šis rodiklis krito 1.4 procento, arba dvigubai labiau nei prieš tai manyta.

Pardavimai išaugo elektronikos ir prietaisų parduotuvėse (3.3 procento), degalinėse (2.5 procento), drabužių ir drabužių aksesuarų parduotuvėse (2.6 procento), bendro pobūdžio mažmenininkų parduotuvėse, internetinėse parduotuvėse (1.2 procento), restoranuose ir baruose (2.3 procento). Tuo tarpu motorinių transporto priemonių pardavimas sumažėjo dviem procentais, nes ribota pasaulinė puslaidininkių pasiūla smarkiai paveikė gamybą, be to, krito ir baldų pardavimai.

Atmetus automobilių pardavimus, mažmeninė prekyba JAV per šeštą šių metų mėnesį paaugo net 1.3 procento. Prognozuota, kad šis rodiklis pakils vidutiniškai tik 0.4 procento.
 
Dar nėra komentarų