Verslo ir rinkų naujienos » Įspūdingas Robinhood pajamų šuolis ir pelninga veikla, tačiau investavimas paverčiamas lošimu


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-07-02 14:27.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=32853


Populiari vertybinių popierių prekybos programėlė Robinhood oficialiai pateikė S-1 formą SEC, kad ji galėtų įgyvendinti IPO ir debiutuoti Nasdaq biržoje, kur bus prekiaujama trumpiniu HOOD.

Robinhood radikaliai pakeitė tarpininkavimo sektorių pristatydama nemokamą, lengvai naudojamą programą, kuri masiškai pritraukė į rinką naujus smulkiuosius investuotojus, tačiau jos, kaip privačios įmonės, finansiniai veiklos rezultatai nebuvo viešinami.

Ketvirtadienį tai pasikeitė išleidus IPO prospektą, kuriame buvo pateiktas pirmasis išsamus verslo modelio, pelno ir galimos rizikos investuotojams vaizdas. Paaiškėjo, jog per praėjusius metus Robinhood pajamos pašoko net 245 procentais iki 959 milijonų dolerių, o grynasis pelnas siekė septynis milijonus dolerių, palyginus su 107 milijonų dolerių nuostolių metais anksčiau.

Tiesa, Robinhood kaltinamas tuo, kad investavimą naudodamas atlygius, premijas, „push“ pranešimus ir kitus raginimus savo lengvai naudojamoje programoje, kuri skatina dažnai prekiauti, pavertė „žaidimu“. Kritikai sako, kad tai nukreipta į pažeidžiamus mažmeninius investuotojus, akcijų prekybą paverčiant žaidimu, panašiu į lošimą. Bet atrodo, kad tai veiksminga.

Prospektas rodo, kad investuotojai platformoje prekiauja didesnėmis sumomis ir dažniau nei bet kada anksčiau. Robinhood pajamos iš vieno vartotojo išaugo 65 procentais per pirmuosius tris 2021 metų mėnesius nuo beveik 83 dolerių tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu, iki 137 dolerių. Medianinis Robinhood vartotojo amžius yra 31 metai. Medianinis Robinhood sąskaitos dydis yra tik 240 dolerių, o vidutinis sąskaitos dydis yra 5000 dolerių. Maždaug pusė šios programėlės vartotojų yra investuotojai, debiutuojantys biržoje.

Robinhood uždirba tuo daugiau pinigų, kuo daugiau jo klientai prekiauja. Aktyvių sąskaitų skaičius platformoje padidėjo nuo 5,1 mln. 2019 metų pabaigoje iki 12,5 mln. praėjusių metų pabaigoje, o šiais metais toliau augo iki 18 milijonų kovo pabaigoje. Pelningiausia investuotojų grupė, paminėta prospekte, yra tie, kurie prisijungė 2020 metais - jie platformoje deponavo 45 procentus lėšų.

Pagrindinis Robinhood verslas yra pagrįstas prieštaringai vertinama praktika, vadinama pavedimo apmokėjimo srautas arba PFOF. Tarpininkavimo namai parduoda klientų sandorius rinkos formuotojams, tokiems kaip Citadel Securities, kurie mainais žada įvykdyti sandorį dabartinėmis rinkos kainomis arba geresnėmis.

2020 metais Robinhood pardavimai klientams sudarė beveik 720 mln. dolerių, o tai sudaro 75 procentus visų pajamų. Ši dalis padidėjo iki 81 procento pirmąjį šių metų ketvirtį. Užsakymų apmokėjimo srautas padeda brokeriams pasiūlyti klientams prekybą be komisinių, tačiau ši praktika yra draudžiama tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Kanadoje ir yra peržiūrima JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos. SEC pirmininkas Gary Gensler išreiškė susirūpinimą, kad PFOF nėra geriausias sprendimas klientams.

Paviešintas prospektas patvirtina, kad bet koks reguliavimo pakeitimas gali rimtai pakenkti Robinhood verslo modeliui. Nors kiti maklerio namai, tokie kaip TD Ameritrade ir Charles Schwab, taip pat parduoda vartotojų operacijas, tai, kaip skelbia BrokerChooser, sudaro mažiau nei dešimt procentų jų pajamų.

Kriptovaliutų prekyba buvusi per pastarąjį pakilimą tapo vis didesne Robinhood verslo dalimi. Bendrovė paskelbė, kad kriptovaliutos sudaro septyniolika procentų pirmojo ketvirčio pajamų, palyginti su keturiais procentais ankstesnį ketvirtį. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius kriptovaliutų prekybos apyvarta buvo apie 88 mlrd. dolerių. Tad ketvirčio pabaigoje deponuota kriptovaliutų aktyvų vertė buvo daugiau nei 24 kartus didesnė nei prieš metus ir sudarė 11,6 mlrd. dolerių.