Naujas S&P500 rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-30 01:45 Komentarai: (1)
Ketvirtadienio sesija Volstryte baigėsi pagrindinių indeksų padidėjimu, o S&P500 pasiekė naują visų laikų rekordą: Dow Jones 34060.36 (+0.71%), S&P500 4211.47 (+0.68%), Nasdaq 14082.55 (+0.22%). Investuotojai vertina geresnius nei tikėtasi didžiausių technologijų kompanijų rezultatus, taip pat naujausius JAV ekonomikos duomenis.

„Rinkos tendencija išlieka teigiama. Tačiau mes tikimės, kad aplinka dabar bus netikresnė, nes išlieka įtampa tarp geresnio ekonomikos augimo ir uždarbio perspektyvos bei didesnių mokesčių ir palūkanų normų potencialo normalizuojantis ekonomikai“ - sakė Truist vyriausiasis rinkos strategas Keith Lerner.

Nors Apple ketvirčio veiklos rezultatai viršijo lūkesčius, tačiau jos akcijos galiausiai ketvirtadienio prekybą baigė netgi kiek atpigusios, be to, tas pats pasakytina ir apie pramonės mašinų gamintoją Caterpillar. Tuo tarpu Facebook, kurio pajamos ir pelnai taip pat buvo didesni nei laukta, akcijos pabrango net virš septynių procentų, o štai McDonald's rinkos vertė paaugo virš vieno procento.

Kalbant apie makroekonominius duomenis, ketvirtadienį paaiškėjo, jog didžiausia pasaulio ekonomika per pirmą šių metų ketvirtį paaugo sparčiau nei laukta, be to, vėl per savaitę sumažėjo naujų bedarbių skaičius.

„Perspektyvos vis gerėja. Namų ūkių balansai yra puikios formos, o JAV ekonomika atsiveria vis labiau, todėl per ateinančius ketvirčius turėtume tikėtis labai spartaus augimo“ - teigė ING vyriausiasis tarptautinis ekonomistas James Knightley.

Be kitos investuotojams svarbios informacijos, reikėtų paminėti iždo vertybinių popierių pajamingumo padidėjimą, kurį galima paaiškinti reakcija į numatomą infliacijos spaudimo stiprėjimą. Atrodo, kad tai bent kol kas per daug nejaudina pinigų valdžią. FED atstovai ne kartą pabrėžė savo įsitikinimą, kad didesnė infliacija yra trumpalaikio pobūdžio ir nebus nuolatinis reiškinys.

Pirmosios JAV Kongreso kalbos metu prezidentas Joe Biden pristatė 1,8 trln. dolerių socialinės gerovės planą. Jis pabrėžė kovos su koronavirusu pažangą ir vyriausybės veiksmus, nukreiptus į ekonomiką.

JAV prezidentas kreipėsi į Kongresą prašydamas bendradarbiauti priimant jo siūlomus paketus, įskaitant apie paramą Amerikos šeimoms ir darbo rinkai, taip pat apie infrastruktūros plėtrą. Jis paragino apmokestinti didžiausias įmones ir pabrėžė, kad pandemija padidino nelygybę.
 
1.   Parašė Hitas   2021-04-30 08:39  

O jūs ką!! kiekvieną dieną kvarksėsit - naujas rekordas! - jei nuolatos kils??