Stabilumą pademonstravęs Rokiškio sūris siūlo tuos pačius dividendus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-07 19:06 Komentarai: (0)
Vienas iš didžiausių Lietuvoje pieno produktų gamintojų Rokiškio sūris paskelbė audituotus savo praėjusių metų veiklos rezultatus. Grupei pavyko išlaikyti stabilumą, o akcininkams siūloma išmokėti tokio pačio dydžio dividendus.

Rokiškio sūrio grupės pajamos per visus praėjusius metus siekė 210,829 mln. eurų, kai per 2019 metus pajamos sudarė 210,423 mln. eurų.

Didžiausi grupės pardavimai, kurie sudaro keturiasdešimt procentų pajamų, per 2020 metus išliko gimtojoje rinkoje, kur palyginus su ankstesniais metais, jie ūgtelėjo beveik keturiais procentais. Tuo tarpu Europos šalyse pardavimai susitraukė beveik penktadaliu ir sudarė 38,18 procento visų pajamų vertės. Kitą vertus Artimuosiuose Rytuose per praėjusius metus Rokiškio sūrio grupės pardavimai pašoko net 313,1 procento, o Šiaurės Amerikoje bei Tolimuosiuose Rytuose pakilo atitinkamai apie tris ir apie šešis procentus.

Grupės EBITDA pelnas per metus irgi faktiškai nepakito, t.y. smuktelėjo nuo 13,834 iki 13,431 mln. eurų. Tuo tarpu grynasis pelnas sumažėjo nuo 4,101 iki 4,061 milijono eurų.

Kompanijos vadovybė taip pat pranešime paskelbė, kad siūlo už praėjusius metus skirti 0,10 dividendų akcijai. Priminsime, kad už 2019 metus akcininkai gavo tokio pačio dydžio dividendus.

Nuo metų pradžios Rokiškio sūrio rinkos vertė krito apie septynis procentus, o per pastaruosius vienerius metus pakilo virš trisdešimties procentų. Palyginimui, OMX Vilnius GI indekso vertė atitinkamai pakilo penkiais procentais ir keturiasdešimt vienu procentu.
 
Dar nėra komentarų