Verslo ir rinkų naujienos » Archegos žlugimas bankams gali kainuoti net 10 milijardų dolerių


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-04-01 12:34.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=32394


Bankų nuostoliai dėl būtinybės parduoti aktyvus, ką jie buvo priversti daryti dėl Archegos Capital fondo žlugimo, bus labai dideli ir sieks 5 – 10 mlrd. dolerių, mano JP Morgan banko analitikai, kurie anksčiau juos įvertino 2 – 5 mlrd. dolerių.

Praėjusią savaitę Archegos Capital nesugebėjo papildyti lėšų investicinėse sąskaitose bankuose, o tai privertė juos parduoti akcijas, kuriomis buvo apdraustos fondo turėtos didelės svertinės pozicijos. Iki šiol Nomura ir Credit Suisse informavo apie galimus didelius nuostolius.

JP Morgan analitikai mano, kad pranešimas apie galimus 2 milijardų JAV dolerių nuostolius Japonijos banko atveju ir 3–4 milijardų dolerių nuostolius Šveicarijos banko atveju „yra gana tikėtina“.

„Mes vis dar stebimės, kodėl Credit Suisse ir Nomura negalėjo tinkamu momentu uždaryti visų pozicijų“ - rašoma Amerikos banko pranešime.

Jie tikisi reitingų agentūrų reakcijos, kuri parodys klaidų rizikos valdymą bankuose.

Palyginimui, Wells Fargo & Co. bankas nepatyrė nuostolių nepaisant Archegos Capital Management hedge fondo investicijų aptarnavimo.

„Mes praėjusią savaitę visą laiką turėjome gerą užstatą ir jau nebeturime jokių pozicijų“ - rašoma minimo banko pranešime.