Verslo ir rinkų naujienos » Nesėkmingas Deliveroo debiutas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-03-31 21:49.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=32391


Trečiadienį Londono vertybinių popierių biržoje sulaukėme maisto pristatymo į namus paslaugas teikiančio Deliveroo debiuto, kuris, deja, bet buvo nesėkmingas.

Tai šiais metais buvo didžiausias debiutas Londono biržoje. Pirminio viešojo platinimo metu Deliveroo pritraukė 1,5 milijardo svarų vertės lėšas. Naujos emisijos akcijų buvo išplatinta už vieną milijardą svarų, o lygšioliniai akcininkai pardavė akcijas už penkis šimtus milijonų svarų.

Tačiau pati debiuto biržoje pradžia ir galiausiai finalas nebuvo sėkmingi. Trečiadienio prekybos sesijos pabaigoje už vieną Deliveroo akciją buvo mokama po 287.45 pensus, o žemiausia mokėta kaina siekė 271 pensą. Tuo tarpu IPO metu akcijos buvo išplatintos po 390 pensų, kas buvo žemiausia pasiūlytų kainų riba, kuri ir taip buvo sumažinta.

Investuotojų nenoras paaiškinamas baime, kad įmonė turės pripažinti, kad jos kurjeriai formaliai yra jos darbuotojai, o tai siejama su socialinių išmokų suteikimu. Analitikai taip pat nurodė, kad nevienodas požiūris į akcininkus yra trūkumas. Dėka privilegijuotų akcijų, steigėjas ir prezidentas Will Shu išlaiko visišką įmonės kontrolę.