Verslo ir rinkų naujienos » Stimuliavimas JAV sukels tik laikiną infliacijos padidėjimą


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-03-22 15:27.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=32339


Tarptautinio Valiutos Fondo vyriausioji ekonomistė Gita Gopinath mano, kad JAV priimtas skatinamasis paketas pakels mažmenines kainas, tačiau tai truks neilgai, praneša naujienų agentūra Reuters.

Ji sakė, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas turi priemonių infliacijai sulaikyti, jei jos kilimas bus tvarus ir ilgalaikis. Gita Gopinath sutiko su FED vadovu Jerome Powell, kad jei infliacija padidės iki 2,4 procento šiemet, t.y. viršys dviejų procentų tikslą, tai būtų tik vienkartinis padidėjimas, neturintis didelės įtakos būsimai infliacijai.

„Tikriausiai pamatysime laikiną infliacijos šuolį, tačiau jis nebus nuolatinis“ - sakė Tarptautinio Valiutos fondo vyriausioji ekonomistė, atkreipdama dėmesį į darbo rinkos sąstingį ir plačiai paplitusius lūkesčius, kad infliacija bus artima dviem procentams.

Gita Gopinath pažymėjo, kad spartus palūkanų normų padidėjimas gali sukelti suirutę.

„Jei įvyktų labai spartus palūkanų normos kilimas, tai praeityje lemdavo recesiją“ - pridūrė ji.