Obligacijų pajamingumo padidėjimas yra „sveikas ženklas“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-02-24 18:27 Komentarai: (0)
Nors pastebėtas skolos vertybinių popierių pajamingumo padidėjimas labai suneramino akcijų investuotojus, dėl ko akcijų rinkoje sulaukėme išpardavimo, JPMorgan banko analitikai mano, kad didesnis obligacijų pajamingumas gali būti vertinamas kaip „sveikas ženklas“.

Minimo banko atstovai pareiškė, jog augantis skolos vertybinių popierių pajamingumas atspindi geresnes ekonomikos perspektyvas ir viltis dėl jos atsigavimo.

„Manau, kad pasaulio ekonomika išgyvena šį ciklišką atsigavimą, o kylantis obligacijų pajamingumas labai atspindi šį optimizmą dėl augimo“ - sakė JPMorgan pasaulinė vykdomoji direktorė ir strategė Julia Wang bei pridūrė, kad optimizmą skatina didžiosiose ekonomikose vykstanti vakcinacijos nuo Covid-19 kampanija.

Analitikė pabrėžė, kad tikisi, kad šis optimizmas atsiras, ypač Azijoje, kur matomas stiprus impulsas BVP augimui. Ji apskaičiavo, kad šalutinis JAV fiskalinės politikos poveikis Azijos eksportuotojams bus gana didelis.

Pastarosiomis dienomis JAV dešimties metų iždo vertybinių popierių pajamingumas padidėjo iki tokio lygio, kokio nebuvo iki koronaviruso pandemijos. Be to, pajamingumo kreivė, t.y. skirtumas tarp ilgalaikių ir trumpalaikių obligacijų pajamingumo, labai padidėjo. Paprastai tai vertinama kaip teigiamas ženklas ekonomikai, akcijų rinkai ir įmonių pelnams.

Tačiau investuotojai baiminasi, kad didėjantis infliacijos spaudimas privers centrinius bankus greičiau grįžti prie griežtesnės pinigų politikos, nei manyta anksčiau.
 
Dar nėra komentarų