Įspėja apie „itin neefektyvų“ bitkoiną

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-02-23 11:48 Komentarai: (4)
Amerikos Iždo sekretorė Janet Yellen paskelbė įspėjimą apie pavojus, kuriuos bitkoinas kelia tiek investuotojams, tiek visuomenei.

Anot jos, bitkoinas yra „itin neefektyvus“ būdas atlikti pinigines operacijas. Ji priminė, kad išlieka svarbių klausimų dėl teisėtumo ir stabilumo.

„Nemanau, kad tas bitkoinas yra plačiai naudojamas kaip sandorių mechanizmas. Bijau, kad tiek, kiek jis naudojamas, dažniausiai tai neteisėtiems finansams. Tai nepaprastai neefektyvus sandorių atlikimo būdas, o energijos kiekis, sunaudotas apdorojant šias operacijas, yra stulbinantis“ - tikino Janet Yellen.

Be vartojimo problemų, bitkoinas taip pat laikomas įrankiu tų, kurie užsiima daugybe neteisėtų veiksmų, nes sunku atsekti jo naudojimą. Tada yra nepastovumas, nes kriptovaliutos kaina per savo egzistavimą labai stipriai svyruodavo.

„Tai labai spekuliacinis turtas ir jūs žinote, jog manau, kad žmonės turėtų žinoti, jog tai gali būti labai nepastovu, ir aš nerimauju dėl galimų nuostolių, kuriuos gali patirti investuotojai“ - sakė naujoji JAV Iždo sekretorė.

Federalinis Rezervas, kuriame Janet Yellen kadaise buvo pirmininkė, išnagrinėjo šį klausimą ir aptarė naujos skaitmeninės valiutos galimybę kartu su mokėjimų sistema, kurią tikisi išleisti per ateinančius kelerius metus.

"Manau, kad tai gali lemti greitesnius, saugesnius ir pigesnius mokėjimus, kas, mano manymu, yra svarbūs tikslai" - reziumavo Janet Yellen.
 
1.   Parašė artas   2021-02-23 11:55  

"ir aš nerimauju dėl galimų nuostolių, kuriuos gali patirti investuotojai", Tai blyn, po tavo pasisakymo investuotojai tikrai patirs nuostolių

 
2.   Parašė NuLošiam   2021-02-23 12:06  

Sena tarka

 
3.   Parašė bikerboylt   2021-02-23 12:37  

"Be vartojimo problemų, bitkoinas taip pat laikomas įrankiu tų, kurie užsiima daugybe neteisėtų veiksmų, nes sunku atsekti jo naudojimą."

O tai jau JAV dorelis tikriausiai visiškai nenaudojamas tų, kas užsiima neteisėtais veiksmais

 
4.   Parašė IT17   2021-02-23 12:40  

NAUDOJAMAS, bet dazniausiai matoma, stai svedu bankai per baltijos salis suko reikaliukas, na ir pagavo juos... kai kuriais atvejais leidziama prasukti neteisetus veiksmus, kad turetum ant asmens kompromata, ir galetum juo manipuliuot, t.y. sita fakta panaudot kada reikia...

beje, nenustebciau, kad sita bitkoina ir pan, tie patys centriniai bankai ir paleido kaip demo versija, paziuret, kas ir kaip, ir tuo paciu realiai pamatyt spragas ir pan...