JAV vėl mažiau naujų bedarbių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-29 17:06 Komentarai: (0)
Amerikoje per savaitę vėl buvo pateikta mažiau naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą palyginus su ankstesne savaite, be to, šis rodiklis buvo kuklesnis nei laukta.

Šįkart per minimą laikotarpį buvo pateikta 751 tūkstantis tokių naujų prašymų, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 775 tūkstančius. Tai žemiausias skaičius nuo pat kovo vidurio. Ankstesnės savaitės rodiklis buvo pakoreguotas nuo 787 iki 791 tūkstančio.

Tai jau devinta savaitė iš eilės kai naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą skaičius neviršija milijono.

Tuo tarpu keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, vėl krito, šįkart nuo 812.25 iki 787.75 tūkstančių.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę smuko nuo 8,465 iki 7,756 milijono, kai laukta, jog jis sieks vidutiniškai 7,7 milijono. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu.

"Mes tikėjomės, kad staigus prašymų, kurį matėme praėjusią savaitę, sumažėjimas bus per didelis, kad būtų galima pakartoti, tačiau šis impulsas išlieka nepakitęs. Kyla klausimas, ar padidėjus COVID atvejams ir atnaujinus priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią virusui, per ateinančias savaites bus dar vienas paraiškų padidėjimas" - sakoma Jefferies ekonomisto Thomas Simons pastaboje.
 
Dar nėra komentarų