Verslo ir rinkų naujienos » Stimuliatorių vis dėlto bus? - investuotojai nori tuo tikėti


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2020-10-08 00:47.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=31542


Volstryte pastaruoju metu vienos aiškios krypties nėra - augimas ir kritimas susipina tarpusavyje. „Oficialus“ paaiškinimas yra spekuliacijos, susijusios su antruoju fiskalinių išlaidų paketu, kuriuo siekiama palaikyti kiek prastėjančias JAV ekonomines sąlygas.

Praėjusį trečiadienį mes matėme augimą, nes buvo sakoma, kad politikai faktiškai pasiekė susitarimą dėl naujų federalinių išlaidų, finansuojamų gerokai didinant valstybės skolas. Ketvirtadienį iš esmės ūgtelėjo tik Nasdaq, tačiau viskas vis tiek sukosi apie fiskalines paskatas. Penktadienį prezidentas D.Trumpas buvo paguldytas į ligoninę dėl Koronaviruso, tad Volstryte sulaukėme kritimo.

Savaitgalį prezidentas atsigavo, o pirmadienį mes turėjome augimą. Tačiau antradienį Donald Trump gerokai viską sujaukė paskelbdamas, kad prieš lapkričio mėnesio rinkimus nebus jokių naujų išlaidų paketų, dėl ko Amerikos akcijų rinkoje sulaukėme išpardavimo. O ką Donald Trump padarė trečiadienį?

Jis nutarė, kad vis dėlto reikalingi „stimuliatoriai“, ir paragino Kongresą vietoj vieno didelio paketo priimti „mažesnių“ projektų seriją. Volstryto investuotojai apsidžiaugė kaip maži vaikai ir pradėjo pirkti akcijas, nors susitarimas dėl naujų biudžeto išlaidų dar toli.

„Tai ne pirmas kartas, kai matome rinkos reakciją į Donald Trump žinutes socialiniame tinkle ir tikriausiai ne paskutinis toks kartas. Pavyzdys yra vakarykštis išpardavimas. Toks nepastovumas gali padidėti artėjant prezidento rinkimų datai" - mano E-Trade generalinis direktorius Chris Larkin.

Galiausiai trečiadienio prekybos sesija Volstryte pasibaigė solidžiais pagrindinių indeksų prieaugiais. Dow Jones ūgtelėjo beveik dviem procentais ir vėl pakilo virš dvidešimt aštuonių tūkstančių punktų, ir tuo pačiu užfiksavo didžiausią prieaugį nuo liepos. S&P 500 ūgtelėjo 1,74 procento ir pakilo iki 3419,44 punktų, o štai Nasdaq padidėjo 1,88 procento ir uždarymo metu pasiekė 11364,60 punktų lygį.

Amerikos oro linijų vertės taip pat smarkiai pakilo. United Airlines, Delta, American Airlines ir Southwest Airlines akcijų kainos pasistiebė po tris – keturis procentus. Didžiausias mokesčių mokėtojų subsidijas turėtų gauti praktiškai nemokus aviacijos sektorius.

Amerikos Federalinio Rezervo banko atstovai taip pat daro spaudimą dėl papildomų fiskalinių išlaidų, nes jų manymu, šių „stimuliatorių“ trūkumas sulėtins ekonomikos atsigavimą.

Investuotojai ruošiasi būsimoms įmonių ir bankų finansinių rezultatų ataskaitoms už trečiąjį ketvirtį. Refinitiv apklausti analitikai tikisi, kad S&P500 atstovių pelnai sumažės maždaug 21 procentu palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.