Verslo ir rinkų naujienos » Mažmeninė prekyba Europoje smuktelėjo, o Lietuvoje toliau augo


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2020-09-03 14:00.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=31380


Remiantis šiandien paviešintais naujausiais Eurostat duomenimis, tiek euro zonoje, tiek Europos sąjungoje po du mėnesius iš eilės buvusio augimo fiksuotas mažmeninės prekybos kritimas, tuo tarpu Lietuvoje šis rodiklis vėl ūgtelėjo.

Liepą lyginant su ankstesniu mėnesiu, mažmeninės prekybos apimtys mūsų šalyje padidėjo 0.8 procento, kai mėnesį prieš tai - šešiais procentais. Tuo tarpu euro zonoje per minimą laikotarpį šis rodiklis smuktelėjo 1.3 procento, o Europos sąjungoje - 0.8 procento. Birželį prieaugis siekė atitinkamai 5.3 ir 5.1 procento. Ekonomistai prognozavo, jog liepą mažmeninė prekyba euro zonoje paaugs vidutiniškai 1.5 procento.

Per antrą šių metų vasaros mėnesį euro zonoje ne maisto produktų pardavimai smuko 2.9 procento, maisto, gėrimų ir tabako nepakito, o štai degalų padidėjo 4.3 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai susitraukė 2.3 procento, tuo tarpu maisto, gėrimų ir tabako pakilo 0.1 procento, o degalų padidėjo net 4.6 procento.

Tarp sąjungos šalių, kurių duomenys žinomi, per liepą mažmeninė prekyba labiausiai krito Belgijoje (5.1 procento) ir Suomijoje (dviem procentais), o štai daugiausiai paaugo Portugalijoje ir Rumunijoje - po 3.9 procento.

Kalbant apie metinį mažmeninės prekybos prieaugį, tai jis liepą, palyginus su birželiu, euro zonoje sumažėjo nuo 1.3 iki 0.4 procento, kai laukta, jog metinis prieaugis padidės iki vidutiniškai 3.5 procento. Europos sąjungoje metinis prieaugis sumažėjo nuo 1.3 iki 0.7 procento. Tuo tarpu mūsų šalyje liepą fiksuota, kad per metus mažmeninė prekyba ūgtelėjo 6.8 procento, kai mėnesį prieš tai prieaugis siekė 5.6 procento.

Liepą lyginant su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, euro zonoje maisto, gėrimų ir tabako pardavimai pakilo 1.5 procento, o ne maisto produktų - 0.5 procento, kai tuo tarpu degalų susitraukė net 10.8 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 1.5 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 1.1 procento, o degalų susitraukė 9.6 procento.

Tarp sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, per metus mažmeninė prekyba labiausiai pakilo Airijoje (9.1 procento) ir Lietuvoje (6.8 procento), o štai daugiausiai krito Bulgarijoje (17.5 procento) bei Maltoje - 8.1 procento.