Verslo ir rinkų naujienos » Rekordinis Šveicarijos Centrinio banko nuostolis


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2020-04-23 17:12.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=30736


Pirmąjį 2020 metų ketvirtį Šveicarijos Nacionalinis bankas baigė patyręs rekordinį 38,2 milijardų frankų nuostolį. Akivaizdu, kad jį lėmė panika finansų rinkose, susijusi su pandemija.

UBS banko analitikai tikėjosi 30 milijardų frankų nuostolio.

Kaip skelbia Reuters, tai yra didžiausias ketvirčio nuostolis banko, įkurto 1907 metais, istorijoje. Šiandien paskelbtas rezultatas viršijo 30 milijardų frankų nuostolį, patirtą per pirmąjį 2015 metų ketvirtį, kai įvyko įsimintinas „frankogedonas“. Palyginimui, prieš metus pirmąjį ketvirtį Šveicarijos Nacionalinis bankas parodė daugiau kaip 30 milijardų frankų pelną, o per visus 2019 metus uždirbo 49 milijardus frankų.

Šveicarai aiškina, kad finansinis rezultatas daugiausia priklausė nuo koronaviruso įtakos finansų rinkoms.

„2020 metų pradžioje vyravo koronaviruso plitimas. Priemonės, kurių buvo imtasi siekiant sustabdyti pandemiją, turėjo didelę įtaką finansų rinkoms, įskaitant Šveicarijos Nacionalinio banko rezultatus“ - rašoma pranešime spaudai.

Per praėjusį ketvirtį nuostolius daugiausia lėmė 31,9 milijardo Šveicarijos frankų vertės banko turimo akcijų portfelio vertės sumažėjimas. Žinoma, kad Šveicarijos Centrinis bankas investuoja į Amerikos ir Vakarų Europos bendrovių akcijas. Savo ruožtu nuostoliai, susiję su valiutos kurso pasikeitimu, sudarė 17,1 milijardo frankų. Priežastis - užsienio turto vertės, išreikštos frankais, sumažėjimas, susijęs su Šveicarijos valiutos sustiprėjimu.

Minimam bankui priklauso 1040 tonų aukso, kurio vertė per pirmąjį ketvirtį padidėjo 2,8 milijardo frankų. Papildomus 5,1 milijardo frankų pelno atnešė dividendai ir palūkanos, o neigiamos palūkanos už komercinių bankų laikomas lėšas Centriniame banke atnešė 0,3 milijardo frankų vertės pelną.

Verta prisiminti, kad pirmąjį ketvirtį Šveicarijos Centrinis bankas taip pat vykdė intensyvias valiutų intervencijas, kurios turėjo sustabdyti franko stiprėjimą. Investuotojai Šveicarijos valiutą laiko vienu iš pagrindinių „saugių prieglobsčių“, o tai reiškia, kad kapitalas teka ypač stipriai, kai pasaulinėse finansų rinkose sumažėja rizikos tolerancija.

Nuo metų pradžios frankas mūsų valiutos atžvilgiu sustiprėjo virš trijų procentų, o Amerikos dolerio atžvilgiu atpigo apie vieną procentą.