Jie smarkiai nudegė, tačiau vis dar tikisi sulaukti marihuanos ralio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-01-06 13:26 Komentarai: (1)
Marihuanos ETF fondams, kurių vienetais prekiaujama biržoje ir kurie investuoja į su kanapėmis susijusių įmonių akcijas, praėję metai nebuvo sėkmingi.

ETFMG Alternative Harvest ETF fondas, kuris prieš trejus metus investavo į Lotynų Amerikos nekilnojamąjį turtą ir vėliau persiorientavo į marihuaną, 2019 metus baigė su trisdešimties procentų nuostoliu, o šių metų pradžioje jau krito dar daugiau nei dviem procentais.

Tas pats buvo ir su keliais jo jaunais konkurentais, kurie į rinką įžengė tik praėjusiais metais.

Tad iki šiol neišsipildė viltys tų investuotojų, kurie prieš metus investavo daug pinigų tikėdamiesi, kad ši pramonė tęs „meteorinį augimą“. Tačiau nepaisant nuosmukio, jie nepasiduoda.

Marihuanos karštinė sprogo prieš dvejus metus, kai jos gamybos atžvilgiu buvo panaikintas reguliavimas Kanadoje ir Kalifornijoje. Amerikos ETF 2018 metais surinko 786 milijonus dolerių, o kitais metais - dar 720 milijonų dolerių.

Praėjusiais metais buvęs su kanapėmis susijusių įmonių akcijų apsisukimas buvo ypač skaudus individualiems investuotojams, kurie bandė įšokti į jau itin įsibėgėjusį traukinį.

„Šis sektorius atsirado prieš mūsų akis, todėl kintamumas yra kažkas natūralaus“ - sakė Brown Brothers Harriman kompanijos, kuri užsiima ETF fondų aptarnavimu, atstovas Ryan Sullivan.

Jis pabrėžia, kad kai kurios įmonės patenka į šią rinką, kitos iš jos iškrenta, o tai kartu su netobula reguliavimo aplinka sukuria specifines problemas.

Bet štai didžiausias marihuanos ETF, sekantis S&P500 indeksą, 2019 metais uždirbo 29 procentus.
 
1.   Parašė djavolas   2020-01-06 17:28  

"marihuanos ETF, sekantis S&P500 indeksą" ?