Brazilijos Centrinis bankas nustebino prekeivius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-27 13:39 Komentarai: (1)
Rinkos dalyvių nuostabai, antradienį Brazilijos Centrinis bankas du kartus įsikišo į rinką, kad pakeltų vietinės valiutos realo kursą, kuris dolerio atžvilgiu nukrito iki rekordiškai žemo lygio. 

Šiais metais brazilų nacionalinė valiuta Amerikos dolerio atžvilgiu jau atpigo daugiau nei devyniais procentais.

Po Centrinio banko pranešimo realas kiek sustiprėjo, bet vėliau susilpnėjo iki naujo rekordinio 4,2733 realų už dolerį lygio. Tačiau vis dėl to antradienio pabaigoje už vieną dolerį buvo mokama po 4.2333 realus. 

Dar pirmadienį Brazilijos ekonomikos ministras Paulo Guedes tvirtino, kad silpnas realas nėra problema bei tai atitiko ankstesnes Brazilijos Centrinio banko vadovo Roberto Camposo Neto pastabas. Tačiau antradienį šios šalies prezidentas Jairas Bolsonaro pripažino, kad pirmenybę teiktų stipresniam realui.

Brazilijos politikai nerimauja, kad silpna nacionalinė valiuta gali paskatinti infliaciją šalyje, kuri turi ilgalaikę nekontroliuojamo kainų kilimo istoriją, ir būtent todėl nusprendė įsikišti ginti savo valiutą.  Dėl vartotojų kainų spaudimo Centriniam bankui sunku sumažinti palūkanų normas ir tokiu būdu skatinti ekonomikos augimą.
 
1.   Parašė kibiras   2019-11-28 13:17  

buvau ten..ir zinau, kad vaiksto vien USD. Savi nepripazista to nuvertejancio Realo. Dolcas yra dolcas...