A.Greenspan: Amerikos ekonomika toli nuo nuosmukio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-04 16:51 Komentarai: (0)
Buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Alan Greenspan sako, kad dar per anksti pradėti lažintis dėl JAV ekonomikos nuosmukio. Jis tai motyvuoja vienu iš savo mėgstamiausių rodiklių, kuris susijęs su Amerikos verslo išlaidomis.

Nors rinkos signalai ir ekonomistų prognozės parodė vis didesnę tikimybę, jog bus pristabdyta plėtra, buvęs FED vadovas mano, jog istorija rodo, kad ekonomika nepatirs nuosmukio.

Tai yra jo išvada pagrįsta įvertinimu, kiek bendrovių skolinasi lėšų priimant sprendimus apie investicijas artimiausiais mėnesiais. Šis rodiklis rodo, kad apskritai nuo paskutinės finansų krizės įmonės iš tikrųjų neatnaujino skolinimo.

„Ekonomika silpnėja, tačiau mes vis dar mažiname skolą“ - teigė Alan Greenspan ir pridūrė, kad bent jau per paskutinius pusę amžiaus nuo skolų mažinimo laikotarpio neprasidėjo joks nuosmukis.

Jo išvada grindžiama kapitalo investicijų peržvelgimu su šešių mėnesių vėlavimu, kaip apytiksliu vertinimu, kada įmonės nusprendžia skirti lėšas, o paskui jas paskirstyti pagal pinigų srautus.

„Aš esu atsargus, kalbėdamas apie ilgalaikes perspektyvas, šiuo metu pasiekiame dviejų procentų metinį realaus bendrojo vidaus produkto augimo tempą ir neatrodo, kad esame nuosmukyje, nepaisant reikšmingo ekonomikos augimo sulėtėjimo“ - reziumavo buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Alan Greenspan.
 
Dar nėra komentarų