Trečiąjį ketvirtį Norvegijos fondas uždirbo 26 mlrd. dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-31 17:52 Komentarai: (3)
Norvegijos valstybinis investicinis fondas, kuris yra didžiausias tokio tipo fondas pasaulyje, per praėjusį ketvirtį uždirbo 26 mlrd. dolerių, o didžiausią grąžą sugeneravo investicijos į Amerikos akcijas ir obligacijas.

Fondo, kurio turtas vertinamas 1,1 trilijono dolerių, grąžos norma liepos – rugsėjo mėnesiais siekė 1,6 procento.

Investicinė grąža iš akcijų siekė 1,6 procento, bei panašiai buvo ir kalbant apie nekilnojamą turtą. Didesnė grąža buvo pasiekta iš investicijų į obligacijas, kur ji per praėjusį ketvirtį sudarė 2,4 procento.

Norvegijos valstybinio investicinio fondo turto dalis trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo tokia: 69,1 procento sudarė akcijos, 28,2 procento fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai, o 2,8 procento - nekilnojamas turtas.

Kalbant apie investavimą į Amerikos bendrovių akcijas, investicinė grąža per praėjusį ketvirtį sudarė 4,6 procento, o grąža iš investavimo į šios šalies obligacijas siekė 2,9 procento.

Daugiausiai šis fondas yra investavęs į Microsoft ir Apple akcijas, o kalbant apie skolos vertybinius popierius, daugiausiai yra investuota į Amerikos ir Japonijos valstybines obligacijas.

Praėjusį ketvirtį Norvegijos vyriausybė išėmė 5 mlrd. kronų iš fondo, palyginti su 6 mlrd. kronų, kurios pervedė per antrąjį ketvirtį. Po to, kai rugpjūčio mėnesį, pirmą kartą po daugiau nei vienerių metų, buvo atsiimtos lėšos iš fondo, konservatorių vadovaujama vyriausybė paskelbė, kad ateinančiais mėnesiais taip pat ketina naudoti fondą, padengdama mažesnes nei tikėtasi pajamas iš naftos ir dujų dėl žemų kainų.
 
1.   Parašė W Buffett   2019-10-31 18:15  

Tie neblogai dirba, iseina apie 5k kiekvienam norvegui pasitaskymui ,jei padalintu

 
2.   Parašė IT17   2019-10-31 18:24  

tai ir lietuviai galetu uzdirbt, bet elitas isvoge ir apsimeta patriotais...

 
3.   Parašė Sezam   2019-11-01 11:15  

kad isvoge,tai cia faktas,pats maciau kaip lansbergis su brazium naktimis nafta ir dujas pumpavo is musu zemeles,o dabar karbas su skvernu likucius siurbia !!!

norvegu fondo pelningumas imant metus 6,4% ,ne stebuklas