FED paskubėjo su gruodžio palūkanų normos padidinimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-05-22 16:56 Komentarai: (0)
JAV pinigų politikos formuotojai gruodžio mėnesį padidindami palūkanų normą galėjo perdėti, nors ir per anksti kalbėti apie jos mažinimą, sako FED Sent Luiso padalinio vadovas James Bullard.

Pasak jo, šiuo metu palūkanų normos lygis Amerikoje yra tinkamas. Tačiau jis teigė, kad pinigų institucija galėjo šiek tiek perdėti su gruodžio mėnesio palūkanų normos pakėlimu, tačiau James Bullard džiaugiasi, kad Amerikos Centrinis bankas sušvelnino savo ankstesnę poziciją.

Minimas FED atstovas, kuris šiais metais turi balsavimo teisę sprendžiant dėl bazinės palūkanų normos, nuosekliai laikosi labiau švelnesnės pozicijos pinigų politikos klausimais. Ilgą laiką jis teigė, kad nėra aiškaus infliacijos spaudimo, todėl nėra poreikio didinti palūkanų normos.

Žemus infliacijos lūkesčius apibūdindamas kaip riziką, James Bullard teigė, kad priešinosi gruodžio mėnesio bazinės palūkanų normos kėlimui. Nors pinigų politikos sušvelninimas būtų svarbus signalas, kad Centrinis bankas yra pasiryžęs pasiekti savo infliacijos tikslą, toks žingsnis šiuo metu būtų per ankstyvas, tikino jis.

„Jei sumažinsime palūkanų normą ketvirtadaliu procentinio punkto aplinkoje, kurioje JAV ekonomika vėl nustebins sparčiu augimu, tai tikriausiai nusiųsime signalą, kad rimtai norime pasiekti dviejų procentų infliacijos tikslą“ - sakė James Bullard bei pridūrė, kad tai taip pat reikštų, jog FED norėtų toleruoti didesnę infliaciją, kad gautų vidutinį rodiklį siekiantį du procentus.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,ekonomika,finansai)

2019-09-19 » Įspūdingas Kinijos kompanijos vertės šuolis Nasdaq biržoje
2019-09-19 » Amerikai reikalingas dar vienas palūkanų normos sumažinimas
2019-09-19 » D.Trump: J.Powell gali būti ramus dėl savo darbo
2019-09-19 » Pasaulio ekonomikos augimas lėčiausias nuo finansinės krizės laikų
2019-09-18 » FED vėl sumažino palūkanų normą, bet nėra sutarimo dėl tolimesnių veiksmų
2019-09-18 » FED žengia žingsnį į kitą kiekybinį švelninimą
2019-09-18 » FED sprendimas neturi reikšmės, Amerikoje bus nuosmukis
2019-09-18 » Naujasis ECB valdžios atstovas kritikuoja skatinamąsias priemones
2019-09-18 » Metinė infliacija Europoje ir Lietuvoje nepakito
2019-09-17 » Pramonės produkcija Amerikoje paaugo pastebimai sparčiau nei laukta

 
Dar nėra komentarų