
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2019-02-12 15:01.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=28707
Įmonių ir bankų veiklos rezultatai jau prastėja, ir yra labai sunku sustabdyti šią dabartinę tendenciją, perspėja investicinio banko Morgan Stanley specialistai.
Minimo banko Amerikos akcijų rinkos strategas Mike Wilson atkreipia dėmesį, jog tai jau atspindi šių metų analitikų prognozėse kalbant apie S&P500 indekso atstovių veiklos rezultatus.
Šiuo metu Volstryto analitikai prognozuoja, kad minimo indekso narių pelnai per šiuos metus pakils vidutiniškai 5,4 procento, kai dar sausį šis vidurkis siekė 7,7 procento. Tačiau Mike Wilson tvirtina, jog tai vis dar pernelyg optimistiniai lūkesčiai, nes jis pats prognozuoja, kad per šiuos metus S&P500 indekso atstovių pelnai paaugs vidutiniškai tik vienu procentu.
Minimas strategas, kuris anksčiau prognozavo, jog pelnai pakils vidutiniškai 4,3 procento, teigia, kad dabartinis veiklos rezultatų skelbimo sezonas patvirtino jo prognozę, jog jie suprastės antrą ketvirtį iš eilės.
Nors nuo šių metų pradžios S&P500 indekso vertė jau pašoko virš aštuonių procentų, tačiau analitikai nuosekliai mažino savo ankstesnes buvusias prognozes šiems metams. Dėl šios priežasties tikimasi, kad pirmą kartą per trejus metus Amerikos įmonių pelnai per pirmą šių metų ketvirtį sumažės.
„Mūsų pelnų mažėjimo skambutis skamba netgi intensyviau nei mes tikėjomės. Pelnų recesija jau čia“ - tikino Morgan Stanley Amerikos akcijų rinkos strategas.
Nors Mike Wilson tapo mažiau optimistiškai nusiteikęs pelnų prieaugio atžvilgiu, jis ir toliau laikosi savo prognozės, jog metų pabaigoje S&P500 indekso vertė sudarys 2750 punktų. Taip bus dėl mažesnių palūkanų normų, kurios palaikys vertes.
Tolesnis pelnų prognozių sumažinimas nebūtinai reiškia mažesnes akcijų kainas, tačiau investuotojai turėtų pasiruošti svyravimams, nes Morgan Stanley tyrimas, susijęs su ankstesniais ciklais parodė, kad rinkos svyravimai paprastai didėja, kai pelnų lūkesčiai suprastėja.
„Šis pelno augimo sulėtėjimas gali turėti realią įtaką įmonių elgesiui, pavyzdžiui, išlaidoms ir darbuotojų samdymui, o tai dar labiau padidins spaudimą augimui. Nesvarbu ar kainos augs ar kris, svyravimai reikšmingai padidės“ - reziumavo Mike Wilson.