
Autorius: SEB bankas, Parašyta: 2019-01-31 10:23.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=28644
Po FED posėdžio JAV dolerio kursas nukrito į keturių mėnesių žemumas. Vakar J.Powell savo pasisakyme akcentavo, kad jo vadovaujama institucija bus kantri prieš priimdama sprendimus branginti skolinimąsi arba mažinti FED balansą.
Oficialiame pranešime nuostata dėl laipsniško palūkanų normų didinimo pakeista užuomina, kad griežtinant pinigų politiką, bus daroma pertrauka. JAV dolerio kursas krito beveik visų pagrindinių valiutų atžvilgiu („Bloomberg“ dolerio indeksas smuktelėjo 0,37 procento). Euro atžvilgiu JAV valiuta atpigo 0,41 proc. (iki 1,148 dolerio už eurą) nepaisant to, kad Vokietijos sausio mėn. infliacijos rodiklis siekė tik 1,4 proc. – 0,2 procentinio punkto mažiau negu prognozuota. „Brent“ tipo nafta pabrango 0,54 proc., šįryt dar 0,86 proc. (iki 62,18 JAV dolerio už barelį) pasirodžius duomenims apie mažėjantį žaliavos eksportą iš Saudo Arabijos.
JAV akcijų indeksai kilo („S&P 500“ +1,55 proc., „Dow Jones“ +1,77 proc., NASDAQ +2,20 proc.) investuotojams džiaugiantis nuosaikiu FED ir gerais bendrovių finansiniais rezultatais. „Apple“, „Boeing“ ir „Alibaba“ akcijos brango (atitinkamai 6,83, 6,25 ir 6,34 proc.) po investuotojų lūkesčius viršijusių rezultatų paskelbimo. Jungtinės Karalystės premjerė Th. May pažadėjo pristatyti šalies parlamentui iš naujo su ES suderintą išstojimo sąlygų variantą iki vasario 13 d.
Baltijos šalių biržose brango bankų akcijos. OMXB indeksas vakar pakilo 0,84 proc., 100 tūkst. eurų apyvartą viršijo tik „Merko Ehitus“ (-0,54 proc.), daugiausiai sandorių (62) sudaryta Šiaulių banko akcijomis. Šiaulių bankas per biržą išplatino pranešimą, apie gautą Vokietijos federalinės finansų priežiūros institucijos patvirtinimą dėl galimybės teikti paslaugas. Pranešime teigiama, kad siekdamas diversifikuoti savo finansavimosi portfelį, bankas klientams Vokietijoje siūlys terminuotųjų indėlių paslaugą. Banko akcijų kaina vakar pakilo 0,92 proc. – iki 0,439 euro už akciją. Po ketvirtojo ketvirčio rezultatų paskelbimo antrą prekybos sesiją iš eilės tarp labiausiai brangusių atsidūrė „LHV Group“ akcijos (+2,42 proc., iki 10,60 euro už akciją).