Italai gelbėja dar vieną banką

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-01-09 15:45 Komentarai: (2)
Pirmadienį Italijos vyriausybė pasirašė dekretą, pagal kurį su problemomis susidūręs Banca Carige bankas gaus valstybės paramą. Tai dar vienas atvejis, kai Italijos mokesčių mokėtojas išgelbės neatsakingų bankininkų interesus.

Pagal vyriausybės nutarimą Banca Carige gaus valstybės garantijas jo paties išleistoms obligacijoms, be to, jam Italijos Centrinis bankas suteiks paskolas. Italijos valdžia taip pat galės prisidėti prie šio banko kapitalo padidinimo.

Nuo metų pradžios minimą Italijos banką prižiūri Europos Centrinio banko paskirti komisijos nariai. Tai yra pirmasis toks atvejis nuo 2014 metų, kai ECB perėmė euro zonos šalių bankų priežiūrą iš valstybių narių.

Banca Carige banko padėtis yra ant tiek bloga, kad praėjusiais metais jam nepavyko pritraukti kapitalo iš privataus sektoriaus. Per pirmus 2018 metų devynis mėnesius bankas iš Genujos patyrė beveik 189 milijonų eurų vertės grynąjį nuostolį, kai per ankstesnių metų analogišką laikotarpį nuostolis siekė 328,8 mln. eurų. Nuostolių serija sumažino kapitalo pakankamumo rodiklį CET1 iki 10,8 procento, o tai yra mažiau už minimalų Europos Centrinio banko reikalaujamą 13,25 procento lygį, pažymi Moody's agentūra.

Šis bankas susiduria su labai dideliu skolų negrąžinimu laiku, t.y. praėjusių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje kreditų dalis, kuriuos vėluojama grąžinti mažiausiai trisdešimt dienų, siekė net 27,5 procento.

Remiantis naujausiais turimais duomenimis, Banca Carige turėjo beveik 24 mlrd. eurų vertės turtą ir 16 mlrd. eurų vertės indėlius, kas yra gerokai mažiau palyginus su didžiausiais Italijos bankais. Palyginimui, Unicredit balanso suma yra 824 milijardai eurų.

Tai dar viena krizė Italijos bankininkystės srityje. Beveik prieš dvejus metus 9 mlrd. eurų iš mokesčių mokėtojų lėšų buvo skirta Banca Monte dei Paschi di Siena gelbėjimui. Po pusės metų - 2017 metų birželio mėnesį mokesčių mokėtojai finansavo Banca Popolare di Vicenza ir Veneto Banca bankų gelbėjimą. Išlaidos susijusios su šia operacija siekė septyniolika milijardų eurų.

Taigi, bankinio sektoriaus krizė Italijoje vis dar tęsiasi. Nežinoma, kiek dar bankų šioje šalyje yra bankroto ribose, nes Italijoje dažnai bankų finansinės ataskaitos yra tiesiog falsifikuojamos, kaip tai buvo Banco Monte dei Paschi banko atveju. Pagal naujausius oficialius duomenis, Italijos bankų sektorius turi 174 milijardų eurų vertės blogas paskolas (beveik kas dešimta suteikta paskola). Tai atsirado ne tik dėl prasto valdymo, bet visų pirma dėl dviejų dešimtmečių ekonominės stagnacijos ir nominaliojo BVP vienam gyventojui neaugimo.
 
1.   Parašė biskis   2019-01-09 16:01  

nusiųskit į Italiją tulpę, liemenę, laborantą ir buhalterę ir bankų reikalai bus sutvarkyti. Kiek tai kainuos Italijos BVP, įmonėm ir piliečiams nesvarbu.

 
2.   Parašė youngcat   2019-01-09 19:28  

O i Prancuzija nusiuskit SS brigada ir "geltonliemeniu" reikalai bvus sutvaryti. Va teip.