Euro zonoje labiau nei laukta smuktelėjo metinė infliacija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-01-04 13:28 Komentarai: (1)
Remiantis pirminiais preliminariais Europos sąjungos statistikos departamento Eurostat duomenimis, praėjusį mėnesį metinė infliacija euro zonoje smuktelėjo labiau nei tikėjosi ekonomistai.

Gruodį palyginus su lapkričiu, metinis vartotojų kainų indekso prieaugis sumažėjo nuo 1,9 iki net 1,6 procento, kai laukta, jog susitrauks tik iki vidutiniškai 1,8 procento. Prieš metus tą patį mėnesį metinė infliacija sudarė 1,4 procento.

Labiausiai prie minimo rodiklio kritimo prisidėjo atpigusi nafta, kuri tuo pačiu lėmė, jog metinis energijos išteklių kainų prieaugis euro zonoje per paskutinį praėjusių metų mėnesį sumažėjo nuo 9,1 iki net 5,5 procento, kai prieš metus gruodį sudarė 2,9 procento. Tuo tarpu maisto, alkoholio ir tabako metinis kainų padidėjimas praėjusį mėnesį, lyginant su lapkričiu, sumažėjo nuo 1,9 iki 1,8 procento, o prieš metus siekė 2,1 procento.

Metinė bazinė infliacija, kuria apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į energijos išteklių bei maisto, alkoholio ir tabako kainų pokyčius, gruodį nepakito ir siekė vieną procentą, kas atitiko lūkesčius. 2017 metų tą patį mėnesį šis rodiklis sudarė 0,9 procento.

Tuo tarpu tiek paslaugų, tiek su energijos ištekliais nesusijusių pramoninių prekių metinis kainų prieaugis euro zonoje gruodį nepakito ir siekė atitinkamai 1,3 ir 0,4 procento. Prieš metus šie rodikliai sudarė atitinkamai 0,5 ir 1,2 procento.
 
1.   Parašė kibiras   2019-01-04 13:38  

nezinau, bet LT infliacija apie 10%. Reali. Ne statistine. As perku ta pati ir mataui, kaip viskas ziauriai brangsta, pinigas nebeturi vertes. Ankciau 100 lt buvo pinigas, dabar 30eur cia vaikui kisenpinigiai