Verslo ir rinkų naujienos » FED gali artimiausiais mėnesiais sumažinti palūkanų normą


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-12-28 17:14.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=28469


Investicinės kompanijos Gluskin Sheff pagrindinis ekonomistas ir strategas David Rosenberg yra įsitikinęs, jog Amerikos Centrinis bankas savo vykdomoje politikoje netrukus atliks revoliuciją.

„Kai aš sakau žmonėms, kad artimiausiais mėnesiais FED sušvelnins pinigų politiką, jie juokiasi arba šaiposi. Tačiau nėra iš ko juoktis. Žmonės kurie šaiposi ir kraipo galvą tik dėl to, ką dabar savo Centrinis bankas, nepasimokė iš istorijos“ - tikino jis.

Šiuo metu Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai skelbia apie tolesnį palaipsninį monetarinės politikos griežtinimą, be to, jie prognozuoja, kad kitais metais bazinė palūkanų norma bus kilstelta du kartus. Tuo tarpu rinkoje laukiama, kad 2019 metais nebus palūkanų normos padidinimo.

David Rosenberg priklauso nedidelei grupei Volstryto ekspertų, kurie ne tik mano, kad kitais metais pinigų politika nebus griežtinama, bet tuo pačiu prognozuoja, kad sulauksime bazinės palūkanų normos sumažinimo, ką turėtų lemti lėtėjantis ekonomikos augimas.

„FED kol kas neįžvelgia posūkio taško, t.y. perėjimo iš plėtros į nuosmukį. Bet kai tik tai pamato, pinigų politika greitai pakinta bei dažnai labai įspūdingai“ - tikino jis.

David Rosenberg priminė, kad taip nutiko 1998 metais tarp kovo ir rugsėjo mėnesių bei nuo 2000 metų lapkričio iki 2001 metų sausio. Gluskin Sheff strategas teigia, kad pastaraisiais metais Amerikos Centriniam bankui vidutiniškai reikėdavo dviejų mėnesių pereiti iš monetarinės politikos griežtinimo link jos švelninimo.