"Aprangos" akciją analitikai įvertino 12 litų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-03-21 09:50 Komentarai: (0)
"Hansabanko" finansų rinkų tarnybos ("Hansabank Markets") analitikai klientams parengė akcinės bendrovės „Apranga“ analizę. „Aprangos“ akcijos vertę analitikai įvertino 12 litų ir investuotojams rekomenduoja šios bendrovės akcijas laikyti.

"Praėjusiais metais dėl sparčios parduotuvių tinklo plėtros „Aprangos“ pajamos augo 45,5 procentais. Įmonė puse procento viršijo pirminę 2007 apyvartos prognozę, tačiau didžiausias praėjusių metų nusivylimas buvo tas, kad įmonė nepasiekė užsibrėžtų pelno tikslų," – apžvalgą komentavo "Hansabanko" finansų rinkų tarnybos analitikas Donatas Užkurėlis.

„Apranga“ planavo uždirbti 31 mln. litų, tačiau gavo 30 mln. litų pelno iki mokesčių. Skirtumas tarp planuotų ir gauto pelno nėra didelis, tačiau tai rodo tendenciją, kad augančios sąnaudos neigiamai veikia įmonės pelningumą,"- sakė jis.

Bendrovės „Apranga“ pranešime nurodoma, kad personalo išlaidos pernai metais didėjo 25 proc., sparčiau nei planavo įmonė. Tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl „Apranga“ nepasiekė prognozuoto pelno iki mokesčių. Šiemet įmonė tikisi nuosaikesnio personalo išlaidų augimo.

"Su metiniais rezultatais įmonė paskelbė, kad šiais metais planuoja atidaryti 17 naujų parduotuvių ir dar 17 ateinančių metų pradžioje. Įvertinus planuojamas naujai atidaryti parduotuves ir sulėtėjusį įmonės organinį augimą (pardavimų augimą iš prekybinio ploto kvadratinio metro), mes sumažinome įmonės ateities veiklos prognozes", – sakė D. Užkurėlis. „Aprangos“ veikla bei numatoma plėtra koncentruojasi Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Visos šalys susiduria su ekonomikos nesubalansuotumo problemomis (auganti infliacija, galimas ekonomikos sulėtėjimas), tai verčia mus peržiūrėti bendrą rizikos įvertinimą. Atlikdami „Aprangos“ akcijos vertinimą, mes padidinome reikalaujamos grąžos ir rizikos įvertinimą, o tai gerokai sumažino tikėtiną akcijos kainą.", – komentavo D. Užkurėlis

Remdamiesi apžvalgoje pristatomomis įmonės veiklos prognozėmis, palyginamuoju ir diskontuotų pinigų srautų metodais, analitikai apskaičiavo vienos „Aprangos“ akcijos vertę – 12 litų. Nustatyta akcijų vertė 0,3 proc. viršija rinkoje buvusią šių akcijų kainą (11,96 lito). "Akcijas rekomenduojame laikyti tada, kai nustatyta vertė viršija rinkos kainą nuo 0 iki 10 proc. Reikia nepamiršti, kad „Apranga“ yra viena skaidriausių įmonių, kuri vis dar sparčiai auga, todėl, manome, kad rekomendacija laikyti šias akcijas yra adekvati", – sakė D. Užkurėlis.
 
Dar nėra komentarų