Prancūzija nori, kad UBS bankui būtų paskirta įspūdinga bauda

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-11-08 17:24 Komentarai: (0)
Prancūzijos vyriausybė nori, kad Paryžiaus teismas nubaustų didžiausią Šveicarijos banką UBS įspūdinga daugiau nei vieno milijardo eurų vertės, t.y. 1,6 mlrd. eurų bauda.

Baudos reikalaujama už tai, kad šis bankas savo turtingiems klientams iš Prancūzijos padėjo išvengti mokesčių mokėjimo.

Šiuo klausimu teismo procesas prasidėjo spalio mėnesį Paryžiuje. Tai yra šešerių metų tyrimo rezultatas. Visa tai susiję su UBS banko ir jo prancūzų dukterinės įmonės pagalba per 2004 - 2012 metų laikotarpį klientams vengime mokėti mokesčius.

Apskaičiuota, kad per šį laikotarpį Prancūzijos mokesčių inspekcija negavo pajamų mokesčių pavidalu net už 9,76 milijardo eurų sumą.

UBS banko atstovai teigia, kad jie nežinojo, kad kai kurie jų klientai prancūzai nepranešė apie turtą Šveicarijoje Prancūzijos mokesčių inspekcijai. Minimos finansų institucijos specialistai pabrėžia, kad įstatymas nereikalauja, jog bankas patikrintų, ar klientas sumokėjo mokesčius savo šalyje.

Artėjant vakarui UBS banko akcijos Ciūricho biržoje buvo pabrangusios virš dviejų procentų. Nuo šių metų pradžios šio banko rinkos vertė krito kiek daugiau nei penktadaliu, o per pastaruosius vienerius metus - virš penkiolikos procentų.
 
Dar nėra komentarų