Amerika išgauna daugiausiai naftos pasaulyje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-09-13 15:19 Komentarai: (0)
Pirmą kart nuo pat 1973 metų Jungtinės Amerikos Valstijos išgauna daugiausiai naftos pasaulyje. Tokius preliminarius duomenis pateikė Amerikos energetikos departamentas.

Tai įrodo, kaip Amerikos naftos skalūnų bumas pakeitė pasaulio energetikos kraštovaizdį. Per pastarąjį dešimtmetį naftos gavyba JAV išaugo daugiau nei dvigubai.

„Tai yra istorinis etapas ir aiški žinia: niekada neikite prieš JAV naftos pramonę“ - sakė konsultacinės kompanijos Rapidan Energy Group vadovas Bob McNally.

Teksasas yra skalūnų bumo epicentras. Pasak JAV energetikos informacijos agentūros (IEA), naftos gavyba taip sparčiai ūgtelėjo vakarų Teksaso baseine, jog vasarį pagal šios žaliavos gavybos apimtis Amerika pirmą kart per du dešimtmečius aplenkė Saudo Arabiją.

Amerikoje minimo energijos ištekliaus gavyba augo tiek birželį, tiek liepą, ir pasiekė beveik vienuolika milijonų barelių per dieną. Tai lėmė, jog ši šalis pagal naftos gavybą pirmą kart nuo pat 1999 metų vasario mėnesio aplenkė Rusiją. Remiantis prognozėmis, artimiausioje ateityje Amerika turėtų išlikti didžiausia šios žaliavos išgavėja. Tarptautinė Energetikos agentūra tikisi, kad kitais metais Amerikoje bus išgauta daugiau naftos nei Rusijoje ar Saudo Arabijoje.

Kitas svarbus pasikeitimas, kurį pabrėžia ekspertai, yra tas, kad Amerika dabar turi naftos klientų visame pasaulyje. Taip yra todėl, nes 2015 metų pabaigoje Kongresas panaikino keturiasdešimt metų buvusį draudimą eksportuoti naftą. Šiuo metu Amerika šią žaliavą eksportuoja į Pietų Ameriką, Europą ir Kiniją.

Tuo tarpu šiandien nafta pinga. Po pietų už barelį Brent naftos mokėta po 79.03 dolerius, arba 0,89 procento mažiau nei vakar, o WTI žaliavinės rūšies nafta buvo atpigusi 1,28 procento iki 69.47 dolerių už barelį. Nuo metų pradžios Brent nafta pabrango virš aštuoniolikos procentų, o WTI - apie penkiolika procentų.
 
Dar nėra komentarų