Centriniai bankai jau nedaro pagrindinio poveikio rinkoms

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-09-12 16:43 Komentarai: (0)
Rinkas šiuo metu jau valdo politika, o ne centriniai bankai, kaip tai buvo dar visai neseniai, tikina CLSA investicijų grupės akcijų rinkos strategas Christopher Wood.

Jis pažymi, kad centriniai bankai, kurie per pastarąjį dešimtmetį turėjo didžiausią įtaką rinkoms, darė viską, ką galėjo, kad būtų visiškai nuspėjami.

„Per pastaruosius 12 - 18 mėnesių žaidimo taisyklės pasikeitė. Centriniai bankai nebėra pagrindinis pokyčių veiksnys, dabar tai yra politika. Rizika, bet tuo pačiu ir galimybė atsiranda dėl to, kad politika yra kur kas mažiau nuspėjama nei centriniai bankai. Vienintelis mano turimas grafikas apie politiką yra Donald Trump populiarumo grafikas“ - tikino Christopher Wood.

Reaguodamas į spartų Amerikos ekonomikos augimą, jis teigė, kad, jo nuomone, ciklo viršūnė buvo pasiekta praėjusį ketvirtį.

„Šiais metais rinkose dominuojantis fenomenas yra neįprastas Amerikos nuosavybės vertybinių popierių rinkos ir ekonomikos poveikis, skatinamas dramatiško mokesčių sumažinimo Amerikos kompanijoms. Tai matyti iš padidėjusių pelnų, sumažėjusių pajamų iš įmonių mokesčių, smarkiai padidėjusio mažų įmonių pasitikėjimo, o labiausiai tai atsispindi įmonių vykdomame nuosavų akcijų supirkime“ - sakė minimas specialistas.

Amerikos Federalinis Rezervų bankas pranešė, kad vien per pirmą šių metų ketvirtį Amerikos kompanijos, kurios veikia visame pasaulyje, atgal į šalį susigrąžino apie trijų šimtų milijardų dolerių vertės lėšas iš vieno trilijono dolerių laikomų užsienyje. Didelė dalis šių pinigų buvo skirta nuosavų akcijų išpirkimui biržoje. Penkiolika kompanijų, kurios daugiausiai laiko pinigų už Amerikos ribų, per pirmą ketvirtį nuosavų akcijų supirkimui skyrė 55 mlrd. dolerių, kai ketvirtį prieš tai - 23 mlrd. dolerių.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2019-08-23 » Kinai taip pat įves naujus muitus importui iš JAV
2019-08-23 » FED atstovas už tolesnį politikos švelninimą
2019-08-23 » Nuosmukis JAV pasirodys greičiau, nei tikimasi
2019-08-22 » Hedge fondai aktyviau šortina eurą
2019-08-22 » Akcijoms ir ekonomikai nereikia palūkanų mažinimo, kad jos toliau klestėtų
2019-08-22 » Per artimiausius du posėdžius FED sumažins palūkanų normą
2019-08-21 » Dauguma FED narių palūkanų mažinimą vertina kaip korekcinį
2019-08-21 » Vokietija pirmą kartą pardavė 30 metų obligacijas, kurių pajamingumas neigiamas
2019-08-21 » Norvegijos valstybinis fondas pasigyrė trijų procentų investicine grąža
2019-08-20 » R.Shiller: Fed palūkanų sumažinimas turėjo priešingą efektą, tai sukėlė recesijos aliarmą

 
Dar nėra komentarų