Verslo ir rinkų naujienos » Frankas vis dar pervertintas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-06-21 13:36.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=27475


Šveicarijos Nacionalinio banko atstovai ir toliau mano, kad frankas vis dar išlieka aukštai vertinamas, t.y. pervertintas. Todėl norėdami susilpninti šalies valiutą jie ir toliau pasirengę išlaikyti rekordiškai žemas neigiamas palūkanas ir esant poreikiui vykdys intervencijas valiutų rinkoje.

Šiandien vykusio posėdžio metu Centrinio banko nariai nutarė išlaikyti savo šiuo metu vykdomą itin ekspansyvią pinigų politiką, bei paliko pagrindinę palūkanų normą ties neigiamu 0,75 procento lygiu.

Trijų mėnesių frankų Libor tikslinis diapazonas taip pat išliko nepakitęs ir siekia nuo -1,25 iki -0,25 procento. Be to, esant poreikiui Šveicarijos Nacionalinio banko atstovai yra pasirengę atlikti tiesioginę intervenciją valiutų rinkoje.

„Šveicarijos franko vertė šiek tiek pasikeitė po paskutinio kovo mėnesio susitikimo. Valiuta vis dar išlieka aukštai vertinama. Po kovo mėnesio susitikimo Šveicarijos frankas iš pradžių susilpnėjo dolerio ir euro atžvilgiu. Tačiau, atsižvelgiant į politinį netikrumą Italijoje, mes stebime priešingą judėjimą, daugiausia euro atžvilgiu“ - rašoma Šveicarijos Centrinio banko pranešime.

„Padėtis valiutų rinkoje išlieka įtempta, tai reiškia, kad neigiamos palūkanų normos ir mūsų noras įsikišti į rinką išlieka nepasikeitę. Ši pozicija buvo išlaikyta siekiant apriboti investavimo patrauklumą į aktyvus išreikštus frankais ir sumažinti spaudimą valiutai“ - tikina minimo banko atstovai.

Ekonomistai prognozuoja, kad Šveicarijos Nacionalinio banko atstovai imsis veiksmų tik tuomet, kai savo monetarinę politiką ims koreguoti euro zonos Centrinio banko atstovai.

Apie pietus valiutų rinkoje už vieną eurą buvo mokama po 1.14913 frankų arba 0,31 procento mažiau nei vakar, na o už vieną dolerį mokėta po 0.99732 frankus, arba 0,14 procento daugiau nei trečiadienį. Nuo šių metų pradžios šios valiutos franko atžvilgiu atitinkamai atpigo 1,7 procento ir pabrango 2,4 procento. Per pastaruosius vienerius metus euras Šveicarijos valiutos atžvilgiu pabrango 5,8 procento, o doleris - 2,6 procento.