
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-03-29 13:57.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=27018
Nors investicinio banko Goldman Sachs sukurtas kompiuterinis modelis rodo artėjančią meškų rinką, tačiau kitą vertus šios finansų institucijos strategai netiki šios prognozės tikslumu.
Minimo banko kompiuterinis bulių / meškų rodiklis viršijo septyniasdešimties procentų reikšmę.
„Šis lygis paprastai reiškia didelę riziką investuotojams iš akcijų rinkos“ - pripažino strategų komanda.
Rodiklis apima penkis veiksnius: ekonomikos augimo dinamiką, pagrįstą ISM indeksais, pelningumo kreivės nuolydį, bazinę infliaciją, nedarbo lygį ir akcijų vertinimą pagrįstą Shiller akcijos kainos ir pelno tenkančio vienai akcijai santykiniu rodikliu.
Tačiau banko strategų komanda, kurią sudaro Peter Oppenheimer, Sharon Bell, Lilia Peytavin ir Guillaume Jaisson teigia, jog investuotojai neturėtų per daug nerimauti dėl Goldman Sachs rodiklio. Jie atkreipia dėmesį, kad aukštą jo reikšmę lemia žemas bedarbystės lygis ir spartus ekonomikos augimas.
„Nedidelis nedarbo lygis ir sparti augimo dinamika tokioje aukštesnėje ekonomikos ciklo stadijoje paprastai būtų siejama su didesniais atlyginimais, taigi ir su aukštesne infliacija ir griežtesne pinigų politika“ - tikina jie.
Tačiau minimo banko strategai pabrėžia, kad dėl infliacijos trūkumo nereikėtų jaudintis dėl pasirodančių pavojaus ženklų.
„Labai mažai tikėtina, kad be reikšmingo bazinės infliacijos padidėjimo palūkanų normos Amerikoje ar kažkur kitur padidės pakankamai daug, kad būtų galima pakeisti pelningumo kreivę ir/ar artimiausiu metu sukelti nuosmukį“ - rašoma banko pranešime.
Šiuo metu Amerikoje nedarbo lygis siekia 4,1 procento ir yra žemiausias nuo pat 2000 metų. Tuo tarpu bazinė infliacija vis dar yra žemiau Fed nustatyto tikslinio lygio, kuris sudaro du procentus.
„Tai baimė dėl nuosmukio ir pelno kritimo dažniausiai yra ciklinės meškų rinkos detonatorius, o ištakos beveik visada yra pinigų politikos griežtinime“ - reziumavo investicinio banko Goldman Sachs strategai.